Інтерфакс-Україна
19:21 23.03.2021

Економічним пріоритетом України в умовах COVID-19 є розвиток галузевої співпраці та лібералізація торгівлі з іноземними державами

2 хв читати
Економічним пріоритетом України в умовах COVID-19 є розвиток галузевої співпраці та лібералізація торгівлі з іноземними державами

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив про необхідність розширення в умовах COVID-19 торговельних можливостей України шляхом укладення угод про вільну торгівлю з іноземними державами та поглиблення співпраці з міжнародними економічними організаціями й регіональними об'єднаннями, повідомляє прес-служба глави держави.

"Подальша лібералізація торгівлі України з країнами світу – пріоритет для України та надважке завдання в умовах "ковідного протекціонізму", - сказав Жовква під час засідання Ради Торгово-промислової палати України (ТПП) у вівторок.

Він також наголосив на незмінності курсу України на європейську інтеграцію і важливість розвитку торговельно-економічної співпраці та галузевої співпраці з ЄС. Так, відзначалася необхідність подальшої імплементації Угоди про асоціацію з ЄС та її адаптації до реалій сьогодення, укладення договору з ЄС про "промисловий безвіз", залучення України до реалізації Європейського зеленого курсу, укладення Договору про спільний авіаційний простір, інтеграції енергетичних ринків України і ЄС, наближення України до Єдиного цифрового ринку Євросоюзу.

За словами Жовкви, в частині співпраці з міжнародними економічними організаціями "окрім МВФ та Світового банку, ефективна взаємодія з якими є важливою запорукою макрофінансової стабільності України, відзначено важливість розбудови співпраці нашої країни з Організацією економічного співробітництва та розвитку, Асоціацією держав Південно-Східної Азії, а також у межах Угоди про регіональне всеохоплююче економічне партнерство (RCEP)".

У цьому контексті він наголосив на важливості розвитку інституціональної структури іноземних дипломатичних установ у сфері економічної дипломатії та визначення для них цільових практичних завдань щодо просування українського експорту.

Заступник керівника Офісу президента відзначив необхідність подальшого поглиблення взаємодії між бізнесом і владою на тлі складних викликів для економіки держави, спричинених негативними наслідками пандемії COVID-19 і російської агресії.

У зв'язку з цим Жовква подякував ТПП за практичну допомогу вітчизняному бізнесу у виході на ринки іноземних держав, а також за рівень співпраці палати з державними органами в контексті просування зовнішньоекономічних інтересів України.

Також він зазначив, що "є нагальна необхідність зміни структури експорту України шляхом просування на зовнішні ринки вітчизняної продукції з високою доданою вартістю, а також пріоритетності утримання традиційних та освоєння нових зовнішніх ринків".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українським морським коридором експортовано близько 76 млн тонн зерна

Уряд виплатив українцям кешбек за березень

Правекс Банк виграв справу щодо понад $3 млн у спорі з клієнтом банківського сейфа

Група компаній ОККО спрямує дивіденди "Галнафтогазу" на нові проєкти в енергетиці та агро

Голова наглядової ради УЗ закликав Maersk, CMA CGM, MSC та AmCham припинити блокування індексації тарифів

НБУ дозволив валютні "форварди" та погашення закордонних боргів валютними внесками у капітал

НБУ дозволив фінансувати закордонні представництва до EUR1 млн на рік та оплачувати суди щодо експорту/імпорту

НБУ збільшив ліміти на розрахунки корпоративними картками за кордоном

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА