22:07 14.04.2021

Профільний комітет рекомендував прийняти в 2-му читанні законопроект про платіжні послуги без обмеження розміру комісії інтерчейндж

2 хв читати
Профільний комітет рекомендував прийняти в 2-му читанні законопроект про платіжні послуги без обмеження розміру комісії інтерчейндж

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики в середу рекомендував прийняти в цілому законопроект "Про платіжні послуги" без поправки про обмеження розміру комісії інтерчейндж (законопроект №4364).

"(Законопроект) передбачає зміну застарілих підходів до правового регулювання платіжного ринку, розширення кола постачальників платіжних послуг, встановлення правил надання таких послуг в Україні, встановлення вимог до постачальників платіжних послуг, посилення захисту прав споживачів цих послуг, підвищення безпеки та ефективності надання платіжних послуг", - прокоментував рішення комітету його голова Данило Гетманцев.

За його словами, проект приводить законодавство України у відповідність до законодавства ЄС і створює умови для розвитку cashless economy в Україні.

Згідно трансляції засідання, поправка, яка передбачає введення регулювання комісії інтерчейндж або еквайрингової комісії, не набрала необхідної кількості голосів серед присутніх членів комітету (12 за, 10 утрималося і троє проти).

Під час засідання глава Антимонопольного комітету України (АМКУ) Ольга Піщанська зазначила, що регулювання комісії інтерчейндж у деяких країнах було введено, однак цей захід не привів до скорочення цін на товари в мережах.

"Тому давайте будемо чесними: ми зараз вирішуємо, хто буде отримувати ці прибутки: банки або магазини", - сказала Піщанська.

Водночас вона погодилася з тим, що ставки комісії за інтерчейндж в Україні великі.

"Ми проводимо дослідження щодо двох банків, у нас є відкриті справи про порушення, і будуть винесені рішення (...) Але зараз йдеться не про зниження ставок, а про введення державного регулювання", - уточнила глава АМКУ.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд прибиратиме дискримінацію під час тендерних закупівель транспортних засобів - Шмигаль

Посли G7 занепокоєні відсутністю між Кабміном і наглядовою радою "Нафтогазу" спільного рішення, яке давало б змогу чинній раді виконувати свої обов'язки незалежно

Кабмін підпорядкував собі Калуську ТЕЦ

Кабмін затвердив рішення про утворення Бюро економбезпеки

"Укрзалізниця" повернула пасажирам 250 млн грн відшкодування за скасовані рейси

НАІС реалізувало можливість автоматичної реєстрації ФОП

Кабмін запропонує Раді підвищити рентні ставки, посилити адміністрування податкового боргу - прем'єр

Мінветеранів розробляє всеукраїнську платформу про "ветеранський бізнес"

Накопичувальний рівень пенсійної системи пропонується запроваджувати паралельно зі зниженням ЄСВ та ПДФО - Офіс простих рішень

Україна та США проведуть Раду з питань торгівлі та інвестицій - торгпред

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА