14:13 15.04.2021

Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%

1 хв читати
Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%

Правління Національного банку України (НБУ) після підвищення облікової ставки в березні до 6,5% підвищило облікову ставку на 1 п.п. - до 7,5% річних з метою приведення інфляції до цілі.

"Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку на 1 в.п. до 7,5% річних. Цей крок спрямований на поступове сповільнення інфляції в другому півріччі 2021 року та повернення її до цілі 5% уже в першому півріччі 2022 року", - повідомила прес-служба банку в четвер.

Зазначається, що прогноз передбачає збереження облікової ставки на рівні 7,5% до кінця року. З огляду на поточну інфляційну динаміку цього має бути достатньо для приведення інфляції до цілі 5% у першому півріччі 2022 року.

Водночас більш відчутне зростання фундаментального інфляційного тиску, ніж очікується зараз, та погіршення інфляційних очікувань можуть потребувати подальшого посилення монетарної політики, потім регулятор висловив готовність продовжувати цикл підвищення облікової ставки до рівня, який забезпечить повернення інфляції до цілі 5% у першому півріччі 2022 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА