Інтерфакс-Україна
17:53 29.04.2021

Основною метою реформи корпоративного управління є зростання ефективності держпідприємств - радник президента Устенко

2 хв читати
Основною метою реформи корпоративного управління є зростання ефективності держпідприємств - радник президента Устенко

Радник президента України з економічних питань Олег Устенко зазначає, що підвищення ефективності державних підприємств є головною метою реформи корпоративного управління в Україні.

"На жаль, дискусія щодо реформи корпоративного управління в Україні часто спрощується і зводиться або до заробітних плат, або до імен, або до складу членів наглядової ради. Це не лише неправильно, а й згубно з точки зору розвитку компаній. Корпоративне управління - це насамперед про ефективність діяльності компаній. Всі інші питання другорядні", - сказав Устенко, прокоментувавши ситуацію навколо реформи корпоративного управління державних підприємств.

Радник президента зазначив, що одним із найважливіших показників ефективності будь-якої компанії є її фінансові результати.

"Зрозуміло, що збитки - це завжди болісно для акціонерів компанії, включаючи державу, як акціонера. Тому відбір до наглядових рад державних компаній має бути не лише прозорим, а й формалізованим з точки зору чітко визначених критеріїв. Але - абсолютно точно - на чолі цих критеріїв не може бути наявність певного громадянства або інші схожі критерії. Досвід та освіта - важливі, але це вже давно не ті параметри, які є лише у якоїсь групи фахівців", - переконаний Устенко.

Він додав, що поки що недоцільно відмовлятися від наглядових рад, впровадивши пряме управління Кабміну. "Можливості розширення обов'язків Кабміну обмежені, а наглядові ради - та ще й за такі гроші - можна змусити показувати чудеса ефективності. Саме тому Кабінет Міністрів зобов'язаний робити вольові кроки та відповідати за ухвалення рішень наглядової ради", - сказав радник глави держави.

Він наголосив, що державні гіганти, які належать українським платникам податків, зобов'язані не лише досягати поставлених перед ними показників ефективності, а й займати проактивну позицію в розвитку компаній. "Це умова ефективного розвитку і "Укрзалізниці", і НАК "Нафтогаз", і "Енергоатому", і багатьох інших природних монополій", - сказав Устенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА