19:00 29.04.2021

Вітренко вважає непрозорими переговори "Нафтогазу" з "ЙЕ Енергією" Фірташа, має намір збільшити публічну пропозицію газу на ринку

3 хв читати
Вітренко вважає непрозорими переговори "Нафтогазу" з "ЙЕ Енергією" Фірташа, має намір збільшити публічну пропозицію газу на ринку

Новий голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розкритикував укладення групою "Нафтогаз" контракту з компанією "ЙЕ Енергія" Дмитра Фірташа за непрозорість та умови і впроваджуватиме заявлені ним раніше на чолі Міненерго ініціативи щодо збільшення публічної пропозиції на ринку газу "Укргазвидобування".

"Фактично рішення про ціноутворення в Україні останнім часом ухвалювали шляхом непрозорих переговорів між "Нафтогазом" і групою Фірташа. Фактично у нас "Нафтогаз" і група Фірташа визначали, які будуть ціни на газ", - сказав Вітренко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, в умовах деолігархізації "Нафтогаз" не повинен за зачиненими дверима досягати непрозорих домовленостей із групою Фірташа на величезні обсяги газу та суми.

Новий голова правління "Нафтогазу" уточнив, що як виконувач обов'язків міністра енергетики не знав умов цих домовленостей.

"Мені здається, що це неправильно. Ми в Міністерстві енергетики виступали за інший підхід. І той факт, що уряд призначив мене очолювати "Нафтогаз", можна розглядати як підтримку саме такого підходу - більш прозорого, більш ринкового, але такого, що веде до захисту інтересів споживачів, до того, щоб не було непрозорих надбудов, посередників, які визначають ціну газу для населення", - наголосив Вітренко.

На його думку, для розвитку нормального ринку газ, який видобуває компанія "Укргазвидобування", має на прозорих умовах потрапляти на ринок.

"І має бути рівний доступ до цього газу всіх учасників ринку. І таким чином ця прозорість, ефективність, конкуренція має привести до нижчих цін", - додав голова правління "Нафтогазу" та екс-глава Міненерго.

Як повідомлялося, з 1 квітня передбачалося перевести всіх побутових споживачів газу на річні контракти. Для цього Кабмін 3 березня доручив Мінекономіки підготувати проект рішення, що передбачає продаж АТ "Укргазвидобування" в березні 2021 року газу постачальникам і виробникам теплової енергії для потреб споживачів комунальних послуг, зокрема ОСББ і ЖБК, за фіксованою ціною на термін з 1 квітня 2021 року до 30 квітня 2022-го.

Окрім цього, Кабмін мав намір зобов'язати "Укргазвидобування" з квітня 2021 року продавати 100% відпуску обсягу природного газу всім учасникам ринку на умовах не гірше, ніж групі "Нафтогаз". Вітренко, який ініціював це доручення, пояснив, що вже в березні необхідно здійснити всю кампанію контрактування, щоб із квітня з'явився річний продукт на роздрібному ринку.

Проте "Нафтогаз" та "ЙЕ Енергія" наприкінці березня повідомили, що підписали угоду про купівлю-продаж природного газу, яка дасть змогу запропонувати населенню нові річні контракти.

У результаті перехід на річні контракти було здійснено з 1 травня, група "Нафтогаз" запропонувала споживачам ціну 7,96 грн/куб. м, а пов'язані з "ЙЕ Енергія" компанії - 7,99 грн/куб. м, тоді як до цього з початку року вони та більшість постачальників тримали ціну 6,99 грн/куб. м.

"ЙЕ Енергія" у 2020 році реалізувала на ринку країни 5,6 млрд куб м газу та 35 тис. МВт електроенергії. Компанія реалізує і ресурс вітчизняних газовидобувних підприємств, і ресурс іноземних компаній.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом зі зберігання природного газу в підземних сховищах і транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ICU погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 4,1% за покращення прогнозу інфляції до 6,4%

Фінансовий та операційний директори Ощадбанку перейшли в правління Сенс Банку

Зростання ВВП України за 3 міс.-2024 прискорилося приблизно до 4,5% - оцінка Мінекономіки

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА