19:38 29.04.2021

Ефективність ВІНК на базі "Центренерго" багато в чому залежатиме від включення в неї шахт "Добропіллявугілля" - глава "ДТЕК Енерго"

2 хв читати
Ефективність ВІНК на базі "Центренерго" багато в чому залежатиме від включення в неї шахт "Добропіллявугілля" - глава "ДТЕК Енерго"

Ефективність роботи вертикально-інтегрованої компанії (ВІНК) на базі ПАТ "Центренерго" багато в чому залежатиме від включення в неї шахт "Добропіллявугілля" як найбільш ефективних з тих, що перебувають у держвласності, вважає генеральний директор "ДТЕК Енерго" Ільдар Салєєв.

"На сьогодні це найкращі шахти держсектора за всіма показниками, зокрема, через собівартість, яка в 3-10 разів менше продуктивності і навантаження на очисний вибій. Якщо туди будуть включені шахти "Добропіллявугілля", то для "Центренерго" це буде великий економічний плюс", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Також Салєєв зазначив, що створення (ВІНК) на базі "Центренерго" із залученням низки державних шахт - це правильне і економічно доцільне рішення.

"З точки зору стабільності енергосистеми і виробництва вугілля створення такої ВІНК на базі "Центренерго" - здорове і правильне рішення. Це плюс і для генерації, оскільки є прогнозовані поставки вугілля зі зрозумілою економікою - кращою, ніж імпортна альтернатива. Для вугільників це стабільний канал збуту видобутого вугілля і бачення перспектив", - сказав Салєєв.

Він зазначив, що створення цієї ВІНК "особливо ніяк не стосується ДТЕК Енерго": "Це буде просто інший учасник ринку. Ми за системних гравців на ринку".

Як повідомлялося, наприкінці березня Міністерство енергетики завершило внутрішній аудит ефективності державних вугледобувних підприємств, проведений на виконання розпорядження Кабінету міністрів №1215-р від 5 жовтня 2020 року про об'єднання ПАТ "Центренерго" з перспективними держшахтами.

Відповідним наказом Міненерго, зокрема, доручено керівникам вугільних підприємств і шахт на підставі звіту впровадити аудиторські рекомендації і усунути виявлені порушення та недоліки.

Крім того, керівники шахт повинні прискорити розробку техніко-економічних обґрунтувань (ТЕО) доцільності подальшої експлуатації гірничих підприємств, визнаних за результатами аудиту неперспективними.

Фонд держмайна (ФДМ) розраховує здійснити приватизацію такої ВІНК до кінця 2021 року або на початку наступного.

 

Повний текст інтерв'ю з Ільдаром Салєєвим незабаром буде опубліковано на головній сторінці веб-сайту агентства "Інтерфакс-Україна"

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця" хоче обладнати потяги далекого прямування місцями для велосипедів

"Укрзалізниця" планує до кінця року залучити 500 млн грн від продажу непрофільних активів

ДПЗКУ від початку 2021 року зазнала 1 млрд грн збитків від продажу зернових за заниженими цінами

Мінфін оцінює ресурсний законопроект №5600 у 25-35 млрд грн доддоходів за рік

Закон про віртуальні активи набуде чинності не раніше ніж за півроку - НБУ

Фінплани-2021 виконають або перевиконають 9 із 10 членів AmCham в Україні - опитування

НБУ планує як пілотний проект у 2021 році виплатити зарплати працівникам Мінцифри в е-гривні

Гетманцев допускає збільшення дохідної частини проекту держбюджету-2022 завдяки перегляду макропрогнозу

ВР ухвалить ресурсний законопроект у другому читанні, лише питання часу - голова бюджетного комітету

Віртуальна місія МВФ розпочинає роботу в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА