12:59 14.05.2021

Реєстр колекторських компаній запрацює протягом двох місяців - НБУ

2 хв читати
Реєстр колекторських компаній запрацює протягом двох місяців - НБУ

Національний банк України з 14 червня 2021 року запустить Реєстр колекторських компаній, в якому мають зареєструватися всі структури, що надають послуги з врегулювання боргів за споживчими кредитами, повідомляється на сайті центробанку.

Зазначається також, що це є вимогою закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості" (законопроект №4241), ухваленого Верховною Радою 19 березня та чинного з 14 квітня.

На подання пакету документів на включення до Реєстру колекторських компаній встановили період із 14 липня до 13 серпня, щоб був час на його підготовку.

Для роз'яснення ситуації НБУ запустив спеціальний веб-сайт, присвячений майбутній реєстрації колекторських компаній, умов допуску їх на ринок тощо.

Водночас уточнюється, що фінансовим компаніям, які мають ліцензію на надання деяких фінансових послуг, а саме на факторинг або кредитування, потрібно буде подати скорочений перелік документів. А юридичним особам без ліцензій - повний пакет документів.

Національний банк нагадує колекторським компаніям про важливість перевірити себе на відповідність вимогам щодо ділової репутації та структури власності ще до того, як подавати документи для реєстрації. Веб-сайт містить короткий опис цих важливих понять.

НБУ наголошує, що компаніям, які не зареєструються в Реєстрі, після 14 жовтня 2021 року заборонено здійснювати врегулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб. Договір кредитодавця з незареєстрованим колектором буде вважатися недійсним.

Наведена на веб-сторінці інформація є ознайомчою і може бути використана компаніями під час підготовки документів на реєстрацію, уточнює регулятор.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Міжнародні партнери допоможуть поставити на одне з енергопідприємств Харківщини 5 газотурбінних установок загальною потужністю близько 100 МВт

Гривня у вівторок подешевшала до нового мінімуму

НКРЕКП відмовилася від ідеї встановлювати єдиний тариф на розподіл е/е для споживачів 1 і 2 класів напруги

Усереднення тарифів на е/е для різних класів споживання несправедливе і є обманом інвесторів - нардеп

Україна отримає грант EUR53 млн на реалізацію 4 проєктів у рамках програми CEF

Ухвалені ВР законопроєкти про податкові пільги на енергообладнання прискорять децентралізацію енергетики - Шмигаль

Україна надіслала запит ЄС на EUR4,1 млрд за Ukraine Facility

ТРЦ Respublika Park переходить на імпортну електроенергію для стабільної роботи

Турецька Onur відремонтує міст Метро в Києві за 2 млрд грн

Операційні витрати "АТБ" на альтернативне забезпечення електроенергією зросли вдев’ятеро

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА