12:12 17.05.2021

"Укрзалізниця" врегульовує ситуацію з арештом рахунків за борги, деякі з них уже розблоковано - голова компанії

2 хв читати
"Укрзалізниця" врегульовує ситуацію з арештом рахунків за борги, деякі з них уже розблоковано - голова компанії

АТ "Укрзалізниця" (УЗ) докладає сил для врегулювання ситуації з арештом своїх рахунків через борги, повідомив в. о. голови правління УЗ Іван Юрик в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ситуація дійсно серйозна, проте ми зараз її врегульовуємо. Деякі рахунки вже розблоковані. Арешт певних коштів на наших рахунках відбувся в рамках спроби стягнути борг, який запозичався УЗ у 2011-2012 роках у російського Промінвестбанку. У лютому 2019 року цей банк відступив наш борг міжнародній небанківській установі", - зазначив він.

Юрик, зокрема, зазначив, що УЗ не була стороною цієї угоди і тому не може відповідати за юридичні ризики, які були закладені в цій угоді.

"Зараз тривають судові процеси щодо підтвердження дійсності цієї переуступки, існують чинні рішення судів, що забороняють стягувати цей борг до моменту підтвердження належності нового кредитора, і як тільки ці процеси добіжать до свого логічного кінця, ми зможемо фіналізувати угоду з реструктуризації зазначеної заборгованості", - наголосив керівник компанії.

Як повідомлялося, у 2011-2012 роках кілька територіальних підрозділів компанії "Укрзалізниця" (зокрема "Південна залізниця" і "Південно-західна залізниця") залучили у Промінвестбанку низку кредитних ліній на загальну суму понад $300 млн.

У травні 2017 року "Укрзалізниця" звернулася до Кабінету Міністрів, Національного банку та Ради національної безпеки і оборони з проханням надати роз'яснення, чи підпадає під дію рішення РНБО проведення ПАТ "Укрзалізниця" операцій щодо погашення зобов'язань за кредитними договорами, отриманими в банках із санкційного списку.

У листопаді 2017 року Вищий господарський суд скасував стягнення з "Укрзалізниці" $12,5 млн заборгованості на користь Промінвестбанку.

У 2018 році Промінвестбанк подав низку нових позовів до "Укрзалізниці" про стягнення боргів на загальну суму в $157 млн та 1,5 млрд грн.

У липні 2019 року Верховний Суд відхилив касаційну скаргу АТ "Укрзалізниця" на рішення Господарського суду Києва та постанову Північного апеляційного господарського суду про передачу Промінвестбанком кредитних договорів з УЗ компанії VR Global Partners.

20 квітня 2021 року Верховний Суд України наказав "Укрзалізниці" виплатити інвестиційному фонду VR Global Partners, L.P. (VRGP) повну суму боргу. Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження стосовно УЗ й заарештувала її банківські рахунки на суму, належну VRGP. Проте, за даними VRGP, Печерський районний суд ухвалив неопубліковану постанову від 9 березня 2021 року у справі №757/10733/21-к про заборону списання грошових коштів з рахунків УЗ у задоволення будь-яких вимог VRGP. Судове слухання в Печерському суді відбулося без сповіщення VRGP.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА