Інтерфакс-Україна
12:12 19.05.2021

Посол Канади в Україні просить захистити від рейдерської атаки законні права й інтереси агрохолдингу Ovostar Union

4 хв читати
Посол Канади в Україні просить захистити від рейдерської атаки законні права й інтереси агрохолдингу Ovostar Union

Посол Канади в Україні Лариса Галадза звернулася у відритому листі до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка та міністра агрополітики та продовольства Романа Лещенка з проханням вжити всіх можливих заходів у рамках законодавчої бази для захисту законних прав та інтересів компанії Ovostar Union.

Таке прохання до керівництва країни міститься в листі, опублікованому у виданні Kyiv Post.

Рейдери звинувачують агрохолдинг "Овостар" в організації банкрутства ЗАТ "Макарово" (Київська обл.), написала в листі Галадза, уточнивши, що воно збанкрутіло у 2013 році, а його борги залишилися у банку "Надра", який у лютому 2015 року Нацбанк України оголосив неплатоспроможним. Вона зазначила, що "Овостар" у 2018 році викупив цей проблемний актив у компанії BV Trading, після чого агрохолдинг змушений у судовому порядку захищатися від явно сфабрикованих звинувачень у навмисному банкрутстві ЗАТ.

Посол додала, що в обґрунтованості звинувачень на адресу Ovostar Union в організації банкрутства "Макарово" змушує засумніватися той факт, що колишні власники ЗАТ "Макарово" запропонували Ovostar відмовитися від позову в обмін на одноразову грошову виплату.

"Нас турбує те, що Генеральна прокуратура від самого початку дозволила передати ці звинувачення у змові до суду. Не відкидаючи явно сфабрикованих звинувачень, уряд України змусив Ovostar і його міжнародних інвесторів захищатися від необґрунтованих звинувачень судової системи, в якій деякі судді все ще готові ухвалювати вироки на платних підставах", - заявила Галадза у відкритому листі.

Вона уточнила, що уряд України мимоволі підтримав спроби рейдерів "вкрасти" актив, що належить Ovostar Union, дозволивши розгляд цієї справи в суді. Галадза зазначила, що спроби вкрасти майно в його законних власників суперечать публічно заявленому зобов'язанню уряду України захищати права й інтереси іноземних інвесторів і підривають довіру міжнародних інвесторів до судової системи України та до українських державних інститутів загалом.

Посол повідомила, що сподівається на проведення слухання у справі Ovostar Union про захист їхніх законних прав власності в повній відповідності до принципів безсторонності, законності й об'єктивності, а судові органи, яким доручено захист прав іноземних інвесторів в Україні, матимуть можливість винести ухвалу без будь-якого необґрунтованого тиску з боку третіх осіб.

"Швидке і тривале припинення судового переслідування Ovostar Union матиме прямий і позитивний вплив на інвестиційний клімат України. В цьому контексті ми звертаємося до вас із проханням вжити всіх можливих заходів у рамках законодавчої бази та вашої компетенції для забезпечення захисту законних прав та інтересів Ovostar Union", - підсумувала Галадза.

Як повідомлялося, асоціація "Союз птахівників України" у березні 2021 року звинуватила ФК "Фінгруп Фактор" братів Василя і Євгена Астіонів у спробах змусити акціонерів і менеджерів "Овостару" придбати права вимоги до ЗАТ "Макарово" за кредитом банку "Надра".

Конфлікт виник навколо майнового комплексу та земельної ділянки в Макарівському районі Київської області, які "Овостар" придбав у 2018 році, та з залученням значних капіталовкладень запустив на об'єкті завод із виробництва яєчних продуктів.

За даними асоціації, у 2013 році цей актив належав ЗАТ "Макарово" і був обтяжений іпотекою на користь банку "Надра", який надав цьому підприємству кредит. Після його несплати банк у судовому порядку домігся примусового стягнення боргу, і заставне майно в 2013 році реалізувала Державна виконавча служба на відкритих публічних торгах, а згодом банк "Надра" ініціював процедуру банкрутства "Макарово".

На момент придбання "Овостаром" активу в 2018 році в реєстрі прав на нерухоме майно були відсутні будь-які обтяження, які могли би поставити під сумнів законність переходу права власності на актив в агрохолдинг "Овостар Юніон".

"Союз птахівників" уточнив, що ФК "Фінгруп Фактор" у 2020 році придбала право вимоги за кредитною заборгованістю ПрАТ "Макарово" з дисконтом 97% і зацікавлена в подальшому його перепродажі. Ліквідатор "Макарово" з серпня минулого року в суді намагається витребувати з володіння "Овостара" цілісний майновий комплекс на 8,28 тис. кв. м з 12 будівель і 4,93 га земельної ділянки: після програшу "Макарово" в госпсуді Київської області справа перебуває в апеляції.

Асоціація нагадала, що "Макарово" здійснювало безуспішні спроби повернути актив у судовому порядку з 2014-го по 2018 рік.

Група компаній "Овостар Юніон" - вертикально інтегрована публічна холдингова компанія, один із провідних виробників курячого яйця і яєчних продуктів у Європі. Виробник є сертифікованим експортером до країн ЄС із 2015 року.

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА