Інтерфакс-Україна
15:48 25.05.2021

Мінагрополітики внесе законопроект про детінізацію земельних ділянок із "внутрішнього офшору" до відкриття ринку землі - міністр Лещенко

2 хв читати
Мінагрополітики внесе законопроект про детінізацію земельних ділянок із "внутрішнього офшору" до відкриття ринку землі - міністр Лещенко

Міністерство аграрної політики та продовольства має намір внести до запуску ринку землі на розгляд парламенту законопроект про детінізацію "білих плям" - земельних ділянок, на яких вирощується сільгосппродукція для продажу за готівкові кошти, але з неї не сплачуються податки, повідомив глава відомства Роман Лещенко агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Він уточнив, що цей комплексний законопроект вносить зміни до Податкового кодексу України в частині оподаткування земельних ділянок у "внутрішньому офшорі" (сумарна площа яких, за даними Мінагрополітики та Державної податкової служби, може становити 8-9 млн га), для них буде впроваджено поняття мінімального податкового зобов'язання.

"Незалежно від того, хто працює на цій землі, організаційно-правова форма не має значення. Значення має те, що кожен гектар української землі має бути врахований, і він повинен оподатковуватися за мінімальним податковим зобов'язанням, оскільки така детінізація "внутрішнього офшору" передбачає мільярди додаткових відрахувань до місцевого бюджету", - зазначив міністр.

За його даними, законопроект розробляється, оскільки до Мінагрополітики, Держгеокадастру та Податкової служби звертаються громади з проханням надати їм реальний фінансовий інструмент обліку й оподаткування для збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

"Ми хочемо, щоб у нас були рівні умови щодо земельного оподаткування, і ми покроково рухатимемося до них, зокрема через вищеописані механізми", - наголосив Лещенко.

Він уточнив, що в майбутньому в підзаконних актах буде прописано контрольно-наглядові повноваження громад, які дозволять їм припиняти діяльність суб'єктів господарювання, що працюють без документів, і боротися із самозахопленнями землі. Міністр відзначив мотивованість громад до таких дій, оскільки збільшення частки тіньової землі та кількості самозахоплень безпосередньо знижує отримувані ними податкові відрахування.

Як повідомлялося, у травні 2021 року міністр Лещенко оцінив площу земель сільгосппризначення, що перебувають у "внутрішньому офшорі", у 8-9 млн га.

"Це коли ці землі обробляються, на них вирощується сільгосппродукція, проте місцеві громади нічого не отримують до свого бюджету, тим паче - нічого не отримує державний бюджет", - зазначив він.

Міністр уточнив, що вирощена у "внутрішніх офшорах" сільгосппродукція шляхом маніпуляцій із податковим кредитом реалізовувалася і експортувалася за кордон із відшкодуванням ПДВ через компанії-"одноденки". При цьому отримана виручка залишалася на офшорних рахунках у всьому світі. Внаслідок цього країна зазнавала втрат чотири рази - від недоїмок на етапі оподаткування землі, від недоотримання ПДВ від її реалізації, унаслідок відшкодування державою фіктивного ПДВ, від недоотримання валютної виручки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА