Інтерфакс-Україна
20:05 03.06.2021

Ринок санаторно-курортних послуг курортів Приазов'я може скласти до 3 млн туристів на рік

2 хв читати
Ринок санаторно-курортних послуг курортів Приазов'я може скласти до 3 млн туристів на рік

Ринок санаторно-курортних послуг курортів Приазов'я може скласти до 3 млн потенційних споживачів на рік, а санаторно-курортний продукт може стати пріоритетним для розвитку туристичного потенціалу Приазов'я, вважає консультант проекту USAID "Економічна підтримка Східної України", голова Асоціації індустрії гостинності України Олександр Лієв.

"Санаторно-курортний продукт - це продукт номер один для Приазов'я, який ми повинні підтримати. Ми бачимо в Приазов'ї великий санаторно-курортний потенціал, оздоровчий потенціал", - сказав він на прес-конференції в Києві в четвер.

Він зазначив, що згідно із законодавством як оздоровчі курорти нині класифікуються 12 населених пунктів на узбережжі Азовського моря, при цьому серед відпочивальників популярними залишаються два кліматично-грязьових курорти - Бердянськ і Кирилівка (Запорізька обл.)

До того ж значна кількість санаторно-курортних об'єктів Приазов'я потребують поліпшення умови перебування та лікування.

Крім того, Лієв повідомив, що за різними даними турпотік у Приазов'ї становить до 5,4 млн туристів на рік. Водночас, він зазначив, що проведені в рамках підготовки дорожньої карти розвитку туризму Приазов'я дослідження можуть підтвердити 3 млн туристів.

"Ми можемо підтвердити, що Приазов'я приймає 3 млн туристів на рік. У 2019 це було так. Це теж дуже багато", - сказав він.

За оцінкою Лієва, такий турпотік дозволяє оцінити дохід від турпотоку в Приазов'ї на рівні 18 млрд грн.

Зі свого боку, президент Української Асоціації медичного туризму Віолетта Янишевська наголосила, що санаторно-курортний продукт у Приазов'ї має перевагу, зокрема, через унікальність природно-рекреаційних ресурсів і можливостей лікування хронічних захворювань.

"Близько 4,7 млн українців, за даними Міністерства охорони здоров'я, мають показання до оздоровлення і лікування саме на курортах Приазов'я", - сказала вона.

Янишевська зазначила, що переважно на курорти Приазов'я приїжджають для лікування захворювань кістково-м'язової, статевої, нервової системи, а також гінекологічних захворювань.

При цьому Янишевська наголосила на привабливості Приазов'я для іноземних туристів.

"У 2019 тільки з метою оздоровлення в Україну в'їхало близько 100 тис. іноземців. Вони витратили в середньому $1000 і залишили в бюджеті України близько $100 млн. Це те, до чого ми будемо прагнути в оздоровчих закладах через кілька років", - сказала вона.

Разом із тим, Янишевська наголосила на необхідності модернізації санаторних об'єктів Приазов'я і поліпшення їх матеріально-технічної бази.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА