Інтерфакс-Україна
20:21 10.06.2021

Голова правління "Нафтогазу" сумнівається в необхідності IPO всієї групи

2 хв читати
Голова правління "Нафтогазу" сумнівається в необхідності IPO всієї групи

Проведення первинної публічної пропозиції (IPO) акцій НАК "Нафтогаз України" як материнської компанії всієї групи "Нафтогазу" має низку недоліків і слід розглянути альтернативи, вважає голова правління НАК Юрій Вітренко.

"Не впевнений, що IPO конгломерату (а НАК - це конгломерат) – найкраща ідея", - сказав він в організованому U.S. - Ukraine Business Council в четвер вебінарі, перебуваючи в поїздці до Вашингтона.

За словами Вітренка, можливо, IPO окремо "Укргазвидобування" буде кращим варіантом, зрозумілішим для інвестора, тоді як продаж усього "Нафтогазу" буде пов'язаний з дисконтом.

Голова правління додав, що можливими є варіанти окремих вертикально інтегрованих нафтової і газової компанії, компанії в теплопостачанні, і тема таких "плаваючих" конгломератів дискутується на рівні наглядової ради.

Вітренко висловив думку, що, окрім IPO, варто розглядати й опцію залучення стратегічного інвестора і загалом варто відштовхуватися від активу в питанні способу та часу можливого продажу.

Він також зазначив, що різні активи компанії можуть мати різну швидкість підготовки до залучення інвестора.

У будь-якому разі, наголосив голова правління НАК "Нафтогаз України", ухвалення рішення про готовність до IPO всієї компанії - це рішення виключно уряду.

Як повідомлялося, звільнений наприкінці квітня цього року Андрій Коболєв ставив за мету виведення "Нафтогазу" на IPO за кілька років. Кабінет Міністрів минулого року затвердив політику власності НАК з планом IPO міноритарного пакета.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом зі зберігання природного газу в підземних сховищах і транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кількість виявлених фактів незаконного переправлення наркотичних засобів за 5міс.-2025 зросла в зросла в 1,2 рази - ДМС

Переробні підприємства отримають від держави 127 млн грн грантів за 25 заявками на розвиток та модернізацію

ЄБРР покриє ризики Укрексімбанку на EUR50 млн за новими кредитами для МСП

Переробні підприємства отримають від держави 127 млн грн грантів за 25 заявками на розвиток та модернізацію

Лише 42% потенційних покупців житла знайомі з умовами програми "єОселя" – опитування OLX

Законопроєкт про систему страхування воєнних ризиків не готовий до розгляду навіть у 1-му читанні - Гетманцев

Мінекономіки компенсує 50 агровиробникам загалом 6,8 млн грн вартості української с/г техніки

Сплата туристичного збору подорожуючими в Україні за 5 міс.-2025 зросла на третину

Ощадбанк отримає третій транш EUR75 млн від ЄБРР для кредитування бізнесу

Банківське фінансування енергопроєктів сягнуло 25 млрд грн за рік

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА