20:51 30.07.2021

Нацбанк знову підвищив прогноз РЕОК гривні на 2021-2023 роки

2 хв читати
Нацбанк знову підвищив прогноз РЕОК гривні на 2021-2023 роки

Національний банк України (НБУ) підвищив прогноз індексу реального ефективного обмінного курсу (РЕОК) гривні на третій-четвертий квартали 2021 року до відповідно 1,24 і 1,26 (за базу взято значення на четвертий квартал 2016 року) порівняно з 1,20 і 1,21 у квітневому прогнозі.

"Вища порівняно з країнами - основними торговельними партнерами інфляція в Україні зумовлюватиме ревальвацію РЕОК гривні, погіршуватиме конкурентоспроможність українських товарів. Проте зниження інфляції в наступні роки пригальмує тенденцію до укріплення РЕОК до прийнятних рівнів", - наголошується в інфляційному звіті на сайті НБУ.

Згідно з ним, у першому кварталі 2022 року індекс РЕОК зросте до 1,30 і триматиметься приблизно на цьому рівні протягом усього року.

"Тенденція до укріплення узгоджується з фундаментальними факторами, що також підтверджується прогнозним дефіцитом поточного рахунку, близьким до стійкого рівня. Отже, РЕОК гривні не відхилятиметься значно від свого рівноважного рівня та не створюватиме дисбалансів", - констатується в документі.

У першому півріччі 2023 року Нацбанк очікує ще невеликого підвищення індексу РЕОК - до 1,33-1,34 з поверненням до 1,31 у другому півріччі.

НБУ нагадує, що з кінця 2016 року найвищого значення - 1,31 - РЕОК сягав у четвертому кварталі 2019 року, проте через рік знизився до 1,16.

Як повідомлялося, НБУ погіршив прогноз інфляції на 2021 рік з 8% (у квітневому прогнозі) до 9,6% і очікує її повернення до 5% до кінця 2022 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Bees Airline c 14 жовтня почне літати з Києва до Одеси

Шмигаль попросив НБУ та Держфінмоніторинг роз'яснити банкам роботу з податковою амністією

Світовий банк називає умовою підтримки модернізації ОГТСУ роботу з воднем

Мінінфраструктури пропонує перепризначити Сергія Лещенка на посаду члена наглядової ради "Укрзалізниці"

Експерти рекомендують Мінрегіону визнати газові угоди підприємств ТКЕ з "Нафтогаз Трейдинг" недійсними

За перший тиждень роботи ДІАМ опрацювала понад 1300 дозвільних документів

Шмигаль: До опалювального сезону країна готова

Наглядова рада "Нафтогазу" схвалила відставку експатів Ватерландера і ван Дріла - джерело

ЄБА подала понад 500 поправок до законопроекту про лікарські засоби

Уруський обговорив із представниками американського Інституту оборонного аналізу реформу оборонної промисловості та допомогу США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА