18:08 23.08.2021

МВФ оголосив про початок розподілу SDR у $650 млрд

3 хв читати
МВФ оголосив про початок розподілу SDR у $650 млрд

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва оголосила про початок розподілу SDR у $650 млрд, у рамках якого Україна пропорційно своїй квоті у Фонді отримує понад $2,7 млрд у доларовому еквіваленті.

"Найбільше виділення спеціальних прав запозичення (SDR) в історії - майже $650 млрд - набуває чинності сьогодні", - наводить її слова прес-служба в понеділок.

За словами директора-розпорядника МВФ, виділення таких асигнувань - сильне стимулювання, яке при розумному використанні дасть змогу боротися з безпрецедентною кризою.

"Розподіл SDR забезпечить додаткову ліквідність глобальної економічної системи, поповнивши валютні резерви країн і зменшивши їхню залежність від дорожчих внутрішніх або зовнішніх боргів", - зазначила Георгієва.

Вона нагадала, що SDR розподіляються між країнами пропорційно до їхніх часток квот у МВФ. Отже, $275 млрд надійдуть до країн, що розвиваються, з яких країни з низькими доходами отримають майже $21 млрд, що у деяких випадках еквівалентно 6% ВВП.

"SDR - це цінний ресурс, і рішення про те, як найкраще їх використовувати, залишається за країнами-членами. Щоб використовувати SDR із максимальною вигодою для країн-членів і світової економіки, ці рішення мають бути розумними і добре обґрунтованими", - зазначила директор-розпорядник МВФ.

Щоб допомогти забезпечити прозорість і підзвітність, МВФ надає основу для оцінки макроекономічних наслідків нового розподілу, його статистичної обробки та управління, а також того, як це може вплинути на стійкість боргу. МВФ також регулярно надаватиме оновлену інформацію про всі активи SDR, операції і торгівлю, включаючи наступний звіт про використання SDR через два роки, йдеться в заяві.

"Щоб збільшити вигоди від цього розподілу, МВФ заохочує добровільне спрямування деяких SDR із країн із сильними зовнішніми позиціями до країн, які їх найбільше потребують. За останні 16 місяців деякі члени вже пообіцяли надати позики на $24 млрд, зокрема $15 млрд із наявних SDR, у Фонд скорочення бідності та зростання МВФ, який надає пільгові позики країнам із низькими доходами. Це лише початок, і МВФ продовжить роботу з нашими членами, щоб розвинути ці зусилля", - зазначено в заяві.

МВФ також залучає країни-члени до питання про можливість створення нового Цільового фонду забезпечення життєздатності та стійкості, який міг би використовувати SDR, які направляються, для допомоги найуразливішим країнам у проведенні структурних перетворень, зокрема у вирішенні проблем, пов'язаних із кліматом. Іншою можливістю може бути спрямування SDR на підтримку кредитування багатосторонніми банками розвитку, зазначили у Фонді.

Як зазначила Георгієва, розподіл SDR є найважливішим компонентом ширших зусиль МВФ щодо підтримки країн у період пандемії, які включають: $117 млрд у вигляді нового фінансування для 85 країн, полегшення обслуговування боргу 29 країн із низькими доходами, а також консультації з питань політики та підтримку в розвитку потенціалу більше ніж для 175 країн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЕКА на тижні затвердить продукт страхування інвесткредитів

Дефіцит зовнішньої торгівлі України товарами в I кв.-2024 зріс на 10,4%

ЄС погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 2,9%

"Київтеплоенерго" планує завершити ремонт пошкодженої ділянки тепломережі на вул.Антоновича 17 травня

Stolitsa Group лідирує за обсягом введеного житла в Києві, "РІЕЛ" - у Львові

Philip Morris запустив нову фабрику у Львівській області

"Укренерго" допускає аварійні відключення е/е в Україні з 18:00 до 23:00 середи в разі зростання споживання

Керівництво БЕБ закликає проконтролювати слідство на Львівській тютюновій фабриці - ТСК

Ситуація в енергетиці дуже складна, але влада працює над мінімізацією ризиків до старту опалювального сезону - Шмигаль

Продовження режиму безмитної торгівлі стосується переважно торгівлі агротоварами - Свириденко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА