Інтерфакс-Україна
15:53 25.08.2021

"Оператор ГТС України" запропонує свої послуги з управління газопроводом "Північний потік-2", пожартував голова компанії

2 хв читати
"Оператор ГТС України" запропонує свої послуги з управління газопроводом "Північний потік-2", пожартував голова компанії

ТОВ "Оператор ГТС України" запропонує свої послуги з управління газопроводом "Північний потік-2", заявив голова компанії Сергій Макогон.

"Запропонуємо наші послуги з управління "Північним потоком-2" як реально незалежним від РФ оператором ГТС", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

"Upd. Це жарт", - пізніше уточнив голова ОГТСУ.

Загалом Макогон привітав ухвалене в середу рішення Вищого земельного суду Дюссельдорфа, який відхилив позов оператора "Північного потоку-2" ("дочка" "Газпрому" - Nord Stream 2 AG) на рішення Федерального мережевого агентства Bundesnetzagentur не звільняти газопровід від норм газової директиви Євросоюзу.

За його словами, рішення суду не звільняти "Північний потік-2" від правил Європейського Союзу, які вимагають, щоб власники трубопроводів відрізнялися від постачальників у них газу для забезпечення чесної конкуренції, - "це саме те, на чому наполягає українська сторона".

У свою чергу голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook зазначив, що гра за європейськими правилами приносить результати, незважаючи на нерозуміння деякими європейськими чиновниками загрози монополізації "Газпромом" маршрутів доставки російського газу до Європи.

"Тепер наше основне поле бою буде якраз навколо застосування цих європейських правил до всіх газопроводів, які поєднують Росію та Європу", - наголосив голова НАК.

Як повідомлялося, йдеться про норму газової директиви ЄС, яка в Німеччині регулюється відповідним національним законом. Скаргу було подано стосовно параграфа 28б закону про енергетичну економіку ФРН.

Теоретично можливість звільнення від регулювання передбачена законодавством ФРН, але поширюється лише на газопроводи, які були добудовані до 23 травня 2019 року.

Серед головних положень директиви - поділ компаній, що постачають газ, і компаній, які його транспортують. Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності мають резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але лише зі схвалення Єврокомісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ferrexpo констатує збільшення блокування відшкодування ПДВ через санкції до Жеваго і дистанціюється від головного акціонера

Потрібно швидко прийняти закон про компенсацію різниці в тарифах для отримання "Нафтогазом" коштів на закупівлю ресурсу – Герус

Бізнес вперше за рік позитивно оцінив перспективи свого фінансово-економічного розвитку

Економічні збитки в I кв-2025 сягнули $83 млрд через лісові пожежі в Каліфорнії та глобальні катастрофи

Нацбанк задоволений монетарною трансмісією за нових налаштувань

Покупець готелю "Козацький" придбав на торгах недобуд Інституту судової психіатрії в Києві за 56 млн грн

НБУ розраховує на 25% приріст чистого гривневого кредитного портфелю бізнесу в 2025 р.

Додавання з 1 травня 5% біоетанолу в пальне суттєво не вплине на його ціну на АЗС – власник "Параллелі" Дубінін

НБУ розглядає перспективу посилення ролі євро в валютній політиці

Населення в останні дні більше продає валюти, ніж купує, – НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА