Інтерфакс-Україна
19:46 26.08.2021

НБУ відніс Промінвестбанк до категорії проблемних через порушення нормативу NSFR

2 хв читати
НБУ відніс Промінвестбанк до категорії проблемних через порушення нормативу NSFR

Національний банк України (НБУ) відніс Промінвестбанк (ПІБ, Київ) до категорії проблемних за порушення нормативу коефіцієнта чистого стабільного фінансування NSFR із квітня 2021 року.

Відповідне рішення НБУ ухвалив 11 травня, свідчать дані, наведені Промінвестбанком під час розгляду Окружного адмінсуду міста Києва у справі проти ЗАТ "Фортуна", пов'язаній з Ігорем Коломойським, повідомив інформаційний ресурс "Фінбаланс" із посиланням на держреєстр.

Зазначено, що ПІБ протягом 120 днів має привести показник NSFR до норми.

Національний банк України відмовився коментувати поточний статус ПІБ, посилаючись на банківську таємницю.

"Інформація про банки чи клієнтів банків, яку збирають від банків під час здійснення банківського нагляду, становить банківську таємницю і не підлягає розголошенню. (...) Рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії проблемного є банківською таємницею", - повідомила прес-служба агентству "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, НБУ з 1 квітня 2021 року запровадив NSFR-норматив на рівні 80% із поетапним підвищенням до 100% у квітні 2022 року.

Промінвестбанк порушував зазначений норматив на початок квітня (29,45%), травня (27,43%), червня (27,49%) і липня (28,37%). Водночас станом на 1 серпня ПІБ не порушував нормативу, і показник коефіцієнта чистого стабільного фінансування становив 98,13%.

ПАТ "Промінвестбанк" створено в 1992 році. ЗЕБ став власником ПІБ у 2008 році, йому належить 99,7726% його акцій. Свої інвестиції в розвиток дочірнього банку він оцінює в $2,7 млрд.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 червня 2021 року за розміром загальних активів (29,079 млрд грн) Промінвестбанк посідав 14-те місце серед 73 діючих банків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські експортери отримають ще рік на підготовку до виконання вимог регламенту EUDR

Енергокомітет Ради пропонує підвищити з 5% до 7% вимоги до вмісту біоетанолу в бензинах з 1 липня 2026р.

Подано понад 13 млн заявок на 1 тис. грн "Зимової підтримки", 4 млн українців уже отримали виплати

Елеватори не встигають сушити кукурудзу врожаю-2025 через надмірну вологість - аналітики

Бізнес закликає Кабмін зробити безперервною процедуру перебронювання працівників із чинною відстрочкою

"Ковальська" розпочала видобуток річкового піску на Жавинському родовищі в Чернігівській області

Ексвласники ПриватБанку не сплатили понад $3 млрд за рішенням Високого суду Англії, банк переходить до примусового виконання

Україна та МВФ досягли домовленості про нову 4-річну програму EFF на $8,1 млрд на рівні персоналу

Україна та власники ВВП-варантів відновили переговори щодо реструктуризації

Україна імпортувала за 10 міс. картоплі у 5,1 раза більше, ніж рік тому

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА