ЧБТР запропонує країнам-членам докапіталізувати банк на EUR250 млн
Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР, Салоніки, Греція) на найближчому засіданні ради директорів у вересні запропонує країнам членам додатково внести в його капітал EUR250 млн для збільшення можливостей та ефективності банку, повідомив президент ЧБТР Дмитро Панкін.
"Така докапіталізація покаже рейтинговим агентствам, що країни-члени готові допомогти й підтримати банк", - зазначив Панкін на зустрічі з журналістами у Салоніках у п'ятницю.
За його словами, докапіталізація збільшує шанси на підвищення рейтингу, який доволі тривалий час перебуває на рівні "A-" з позитивним прогнозом.
Президент банку додав, що за нинішнього капіталу ЧБТР його портфель проектів у EUR2,3 млрд також близький до стелі, яка становить майже EUR2,6 млрд.
Панкін зазначив, що ЧБТР, як і будь-який інший подібний банк розвитку, був би радий збільшенню капіталу і на більшу суму - EUR3-4 млрд, що дало б йому змогу брати участь у проектах з участю в капіталі компаній, однак розуміє складності країн-членів з їхніми дефіцитними бюджетами.
Як уточнили агентству в банку, наразі заявлений капітал банку (authorized share capital) становить EUR3,45 млрд, підписний (subscribed) - EUR2,289 млрд, а оплачений (paid-in) - EUR0,687 млрд. Докапіталізація на EUR250 млн, у разі схвалення радою директорів, означатиме переведення з підписного капіталу в оплачений протягом восьми років. Для України це означатиме сплату щороку близько EUR5 млн.
ЧБТР - міжнародна організація, що об'єднує 11 держав Організації Чорноморського економічного співробітництва. Частки Туреччини, РФ і Греції в капіталі становлять по 16,5%, Румунії - 14%, України та Болгарії - по 13,5%, Азербайджану - 5%, Албанії - 2%, Вірменії - 1%, Грузії і Молдови - по 0,5%. Банк покликаний сприяти економічному співробітництву, торгівлі та кооперації країн Чорноморського регіону. Сплачений статутний капітал банку становить EUR0,69 млрд, а його довгострокові кредитні рейтинги є на рівні "А-" від S&P та "А2" від Moody's.