Інтерфакс-Україна
15:18 11.10.2021

Українські борошномели та хлібопекарі відкликали підписи під меморандумом про експорт зерна у 2021/2022 МР

2 хв читати
Українські борошномели та хлібопекарі відкликали підписи під меморандумом про експорт зерна у 2021/2022 МР

Керівники громадської спілки "Борошномели України", Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) та об'єднання "Укрхлібпром" відкликали підписи під узгодженим 5 липня меморандумом про взаєморозуміння щодо граничних обсягів експорту зерна у 2021/2022 маркетинговому році (МР, липень-червень), оскільки їхні позиції щодо граничних обсягів експорту української пшениці були проігноровані.

Як уточнюється на сайті об'єднання борошномелів у понеділок, відповідний лист, надісланий на адресу голови Міністерства агарної політики та продовольства Романа Лещенка, підписали директор "Борошномелів України" Родіон Рибчинський, президент ВАП Юрій Дученко та голова об'єднання "Укрхлібпром" Олександр Васильченко.

"Своє рішення про відкликання погоджень підписанти листа пояснили тим, що в рамках робочих зустрічей щодо погодження додатку до меморандуму, який визначає граничний обсяг експорту української пшениці у 2021/2022 МР, позиції вищезазначених асоціацій "були проігноровані, що, отже, повністю нівелює положення ст. 1 підписаного меморандуму", - зазначено в повідомленні.

Детальне обґрунтування свого рішення підписанти листа мають намір оприлюднити під час спеціальної прес-конференції, запланованої на 12 жовтня у прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, учасники зернового ринку та Мінагрополітики 5 липня підписали меморандум про взаєморозуміння на 2021/2022 МР. При цьому додаток до меморандуму, в якому зазначаються граничні обсяги експорту сільгосппродукції, сторони збиралися підписати після того, як стануть відомі обсяги зібраного врожаю.

Вони підписують цей документ щорічно з 2011 року для збереження балансу між внутрішнім споживанням зернових та експортними можливостями України.

Учасники ринку в січні 2021 року узгодили граничний обсяг експорту кукурудзи на 2020/2021 МР у розмірі 24 млн тонн і внесли відповідні зміни в додаток до меморандуму. До цього в зерновому меморандумі на минулий МР, підписаному в серпні минулого року, містилася узгоджена позиція щодо експорту пшениці та жита на рівні 17,5 млн тонн і 16 тис. тонн відповідно.

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА