14:22 21.10.2021

Нацбанк України зберіг прогноз інфляції на 2021 рік на рівні 9,6%

2 хв читати
Нацбанк України зберіг прогноз інфляції на 2021 рік на рівні 9,6%

Національний банк України (НБУ) зберіг прогноз інфляції на 2021 рік на рівні 9,6% й очікує її повернення до 5% під кінець 2022 року.

"НБУ зберігає прогноз інфляції на рівні 9,6% у 2021 році. (...) Інфляція сповільнюватиметься завдяки вичерпанню ефектів низької бази порівняння, збереженню сприятливої ситуації на валютному ринку та високим цьогорічним урожаям сільськогосподарських культур. Під впливом зазначених чинників інфляція сповільниться до 5% наприкінці 2022 року і надалі перебуватиме близько цілі", - повідомляється на сайті Нацбанку в четвер.

Зазначено, що зростання споживчих цін також стримуватиметься дією попередніх кроків Національного банку щодо посилення монетарної політики, зокрема повного згортання антикризових монетарних заходів і підвищення облікової ставки.

За оцінками Нацбанку, пік зростання споживчих цін припадає саме на вересень-жовтень цього року, а в подальшому інфляційний тренд розгорнеться.

Регулятор пояснив, що більш швидкому зниженню інфляції завадять тривале збереження цін на енергоносії на високих рівнях і стійкий споживчий попит.

"Ураховуючи розтягнуті в часі ефекти цих проінфляційних чинників, сповільнення інфляції до цілі 5% потребуватиме від Національного банку жорсткіших монетарних умов упродовж 2022–2023 років, ніж передбачалося в липневому прогнозі", - додали в НБУ.

Як повідомлялося, НБУ в липні погіршив прогноз інфляції на 2021 рік із 8% (в квітневому прогнозі) до 9,6% й очікував її повернення до 5% у другій половині 2022 року.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Секретаріат Енергоспівтовариства погодив остаточну сертифікацію "Укренерго"

НБУ цього тижня підтримав гривню на міжбанку продажем $630 млн

Фондові ринки Європи впали до мінімумів за шість тижнів на занепокоєнні через новий штам COVID-19

S&P підвищило рейтинг ЧБТР до "А"

monobank знизив кешбек на 25% через зниження ставок інтерчейнджу

Turkish Airlines планує збільшити кількість регулярних рейсів із Харкова до квітня-2022

"Нафтогаз" міг втратити через контракт з "ЙЕ Енергія" 110 млрд грн

Рада найближчого тижня поки що не планує ухвалювати у другому читанні держбюджет-2022 - нардеп Железняк

Зеленський анонсував програму термомодернізації на 100 млрд грн для підготовки до можливого припинення транзиту газу з РФ у 2025 році

Зеленський заявляє про залагодження осінньої кризової кадрової ситуації в НБУ та тимчасове збереження статус-кво

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА