Інтерфакс-Україна
18:12 21.10.2021

Банкіри допускають невелику сезонну девальвацію в листопаді в межах 27 грн/$1

3 хв читати
Банкіри допускають невелику сезонну девальвацію в листопаді в межах 27 грн/$1

Курс гривні незначно послабиться в листопаді в межах 27 грн/$1 за рахунок сплати квартальних податків, до такої думки схиляються опитані агентством "Інтерфакс-Україна" банкіри.

"Ми очікуємо, що сезонна девальвація проявиться не так сильно, як очікувалося раніше, і курс долара США в листопаді в середньому становитиме близько 26,5 грн/$1", - повідомив агентству головний менеджер з макроекономічного аналізу Райффайзен Банку Сергій Колодій.

За його словами, така динаміка зумовлена тим, що гривня продовжує отримувати потужну підтримку з боку експортерів, а імпорт товарів та послуг і в подальшому обмежуватиметься умовами адаптивного карантину і погіршенням правил перетину кордону. Крім того, експерт нагадав, що в середині листопада пропозиція валюти збільшиться в результати сплати квартальних податків.

Його прогноз підтримав аналітик стратегічного розвитку департаменту стратегічного управління банку "Південний" Костянтин Хведчук, який очікує коливання гривні в діапазоні 26,0-26,5 грн/$1 у жовтні-листопаді.

"З одного боку, волатильність курсу посилиться на тлі сезонного зростання імпорту. Однак попит на нацвалюту для оплати квартальних податків і продажу валютної виручки підприємствами АПК підтримуватиме міцну гривню", - пояснив він.

У свою чергу директор департаменту ризик-менеджменту Акордбанку Микола Войтків очікує курсу на рівні не менше ніж 26,5 грн/$1.

"З огляду на сукупність факторів, зокрема завершення посівної кампанії аграріями (зменшення продажу валюти), суттєве зростання цін на енергоносії для проходження зимового періоду, формування товарних залишків для передноворічних продажів тощо, в листопаді є ймовірність розвороту курсу гривні в бік девальвації", - пояснив експерт.

Водночас голова правління Юнекс Банку Іван Світек очікує курсу в межах коридору 26,1-26,7 грн/1$ у листопаді-грудні поточного року.

"Я не бачу реальних загроз для гривні до кінця року. Особливо у світлі щойно завершеної місії МВФ, за підсумками якої Україні незабаром може бути надано другий транш фінансування в розмірі SDR500 млн. (...) Загальна макроекономічна ситуація наразі видається дуже сприятливою для гривні", - зазначив він.

За словами банкіра, з одного боку, ревальвація не лише не суперечить політиці інфляційного таргетування, а й в нинішній ситуації надає їй підтримку, а з іншого, зміцнення нацвалюти надто негативно впливає на експортерів.

"У результаті короткострокові вигоди у вигляді боротьби з інфляцією обернуться втратами для економіки в середньостроковій перспективі. Я думаю, що зміцнення гривні слід стримувати більш агресивно, зокрема і з точки зору фіскальних цілей, а також доходів державного бюджету", - зазначив Світек.

Директор департаменту казначейських-інвестиційних послуг Укрексімбанку Антон Болдирєв відповів, що очікування щодо курсу гривні в листопаді залишаються невизначеними через вплив значної кількості зовнішніх та внутрішніх чинників.

За його словами, з одного боку, ймовірно, що позитивний внесок у пропозицію валюти на ринку від експортерів і державних компаній і далі домінуватиме, до того ж очікується надходження траншу МВФ на $700 млн, а з іншого - на курс впливатиме сезонний чинник активізації видатків з держбюджету наприкінці року та зростання імпорту.

Він додав, що поведінка іноземних інвесторів також залишається важкопрогнозованою. За нинішніх умов вихід нерезидентів з ОВДП не має значного впливу на валютний ринок, однак наближення згортання стимулювальної політики світовими центральними банками може посилити відтік іноземного капіталу з України, пояснив Болдирєв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА