Інтерфакс-Україна
12:54 29.10.2021

Україна і Туреччина сподіваються укласти угоду про вільну торгівлю в лютому 2022 року - Кулеба

2 хв читати
Україна і Туреччина сподіваються укласти угоду про вільну торгівлю в лютому 2022 року - Кулеба

- Україна і Туреччина розглядають засідання Стратегічної ради між Україною і Туреччиною під співголовуванням обох президентів у лютому 2022 року як можливість укласти угоду про вільну торгівлю, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Наступного року Україна і Туреччина святкуватимуть 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між двома країнами. З цієї нагоди ми плануємо провести чергове засідання Стратегічної ради між Україною і Туреччиною під співголовуванням обох президентів. Наразі готується низка угод і документів до Стратегічної ради в наступному році. Обидві сторони розглядають зустріч у лютому 2022 року як можливість, нарешті, укласти довгоочікувану турецько-українську угоду про вільну торгівлю після багатьох років переговорів", - написав Кулеба в статті для Atlantic Council, опублікованій у четвер.

За його словами, після набуття чинності ця угода про вільну торгівлю значно зміцнить і без того міцні торговельні зв'язки між двома чорноморськими країнами і сприятиме встановленню нових ділових зв'язків.

"В умовах стабільного зростання двосторонньої торгівлі ми також плануємо найближчим часом провести спільну міжурядову торговельно-економічну комісію", - додав Кулеба.

Глава МЗС України також наголосив на тому, що Україна і Туреччина розвивають плани щодо об'єднання зусиль у виробництві українських літаків "Антонов".

"Наші турецькі друзі були дуже вражені можливостями українських літаків "Антонов" для гасіння пожеж. Під час останньої зустрічі з моїм турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу у Львові в жовтні 2021 року він висловив інтерес Туреччини до літака "Антонов". Україна схвалює цей інтерес і готова вивчити можливості спільного виробництва літаків "Антонов" і міжнародного експорту", - запевнив міністр.

Кулеба пояснив, що із загостренням кліматичної кризи загроза лісових пожеж у Туреччині й десятках інших країн у всьому світу, мабуть, залишиться, поряд із підвищеним попитом на протипожежну авіацію.

"Це робить пропоновану співпрацю у сфері авіаційної промисловості між Туреччиною та Україною стратегічно привабливою. Ми плануємо обговорити цю тему більш детально під час нашої наступної зустрічі міністрів закордонних справ та оборони Квадриги, яка відбудеться в грудні 2021 року в Анкарі", - наголосив він.

Джерело: https://www.atlanticcouncil.org/blogs/ukrainealert/strong-ukraine-turkey-partnership-holds-the-key-to-black-sea-security/

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА