Інтерфакс-Україна
21:31 12.11.2021

"Центренерго" на аукціоні на УЕБ придбало 185 тис. тонн вугілля за ціною 3,5 тис. грн за тонну

2 хв читати
"Центренерго" на аукціоні на УЕБ придбало 185 тис. тонн вугілля за ціною 3,5 тис. грн за тонну

ПАТ "Центренерго" на аукціоні на Українській енергетичній біржі в п'ятницю придбало 185 тис. тонн енергетичного вугілля газових марок за ринковою ціною 3500 грн/тонн маршрутом "залізнична станція Світлодарське - ст. Лиман - ст. Трипілля Дніпровське", повідомляється в аукціонному бюлетені за наслідками торгів на сайті УЕБ.

Зі свого боку, як повідомила екс-глава Міністерства енергетики Ольга Буславець на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, "ухвалено рішення щодо зміни ціни вугілля шахт державної форми власності до рівня 3500 грн/тонн".

Досі державні вугільні компанії продавали ресурс, зокрема, "Центренерго" за фіксованою урядом ціною 2150 грн/тонн.

Інформацію Буславець також непрямо підтвердив голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

"Сьогодні зустрічався з міністром енергетики Германом Галущенком. Обговорювали питання закупівлі вугілля по 3500 грн для державних шахт із відвантаженням для "Центренерго", у відомстві якого Вуглегірська, Зміївська та Трипільська ТЕС", - повідомив Волинець у соцмережах у п'ятницю.

Раніше член дирекції ПАТ "Центренерго" Володимир Галущак заявляв про отримання компанією до 1 листопада пропозицій із боку державних шахт купувати вугілля по 3500 грн/тонн.

Як повідомлялося, генеральний директор компанії Максим Тимченко на прес-конференції 9 листопада заявив, що ДТЕК готовий купувати вугілля у державних шахт за ціною 3500 грн/тонна замість 2150 грн/тонна, за якою це вугілля продавалося досі.

"Важко пояснювати, чому держшахти продають вугілля по 2150 грн/тонна. При тому, що з ринку є пропозиція купити по 3500-4000 грн/тонна. Ось я чітко можу сказати: компанія ДТЕК готова запропонувати держшахтам за тонну вугілля 3,5 тис. грн", - сказав він.

Тимченко назвав ціну продажу вугілля в 2150 грн/тонна штучною і такою, що сприяє зростанню дефіциту коштів на видобуток ресурсу в держсекторі.

"Я повертаюся до питання, чому немає вугілля у державному секторі. Відповідь проста – у державному секторі немає грошей на видобуток вугілля. Чому немає? Тому що у нас штучна ціна на вугілля", – висловив думку гендиректор ДТЕК. Він вважає це фактично прихованою дотацією ПАТ "Центренерго" – основного споживача видобутого держшахтами вугілля.

Тимченко додав, що за такої політики з держбюджету доводиться виділяти 5 млрд грн на рік на держпідтримку шахт, що означає близько 2 тис. грн за тонну.

 

 

ОСТАННЄ

Асоціація грального бізнесу вітає аудит Рахункової палати й радить більше уваги приділити боротьбі з чорним ринком

Половина суб’єктів грального бізнесу збиткова, виграші у 2024 р. отримали 640 тис. осіб – Рахункова палата

Тарифи на е/е для населення з підвищенням прайс-кепів залишаються незмінними – голова НКРЕКП

НКРЕКП підвищила вечірні прайс-кепи на ринку е/е в 1,6 раза

Урожай соняшнику в 2025р. не перевищить 13,6-13,7 млн тонн - аналітики

ДАР розпочав реєстрацію на отримання фінансової допомоги фермерськими господарствами на ведення діяльності та придбання с/г угідь

Ощадбанк та Українська рада зброярів підписали меморандум для розвитку ОПК

"Укрзалізниця" отримала 18 газопоршневих електростанцій загальною потужністю 41,4 МВт через Фонд підтримки енергетики

Депутат пропонує ввести спрощений режим експлуатації для надлегких повітряних суден

МВФ нагадує про критичну важливість антикорупційної інфраструктури та анонсує дискусію щодо фінпотреб України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА