Інтерфакс-Україна
13:15 14.12.2021

Апеляційний суд став на бік НБУ у спорі з Коломойським про перелік пов'язаних із ПриватБанком осіб

2 хв читати
Апеляційний суд став на бік НБУ у спорі з Коломойським про перелік пов'язаних із ПриватБанком осіб

Шостий апеляційний суд Києва підтвердив законність рішення Національного банку України (НБУ) від 13 грудня 2016 року №205 про визначення пов'язаних із ПриватБанком осіб, яке було скасовано Окружним адміністративним судом Києва 18 квітня 2019 року за позовом компанії Ігоря Коломойського Triantal Investments Ltd. (Кіпр).

Згідно з повідомленням НБУ на його сайті, таке рішення суд ухвалив 13 грудня, закривши провадження у цій справі.

"…провадження у справі закрито, оскільки відповідно до позиції Великої палати Верховного Суду у справі №826/20221/16 рішення Національного банку про визначення осіб пов’язаними не може бути оскаржене в суді жодної юрисдикції", – наводить слова начальника управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктора Григорчука прес-служба.

Нацбанк нагадав, що Triantal Investments Ltd., підконтрольна колишньому акціонеру ПриватБанку Ігорю Коломойському, до націоналізації була власником 16,7362% акцій банку. Відповідно до статті 52 закону "Про банки та банківську діяльність" НБУ під час здійснення банківського нагляду може визначати пов'язаних із банком осіб, і він його реалізував, визначивши наприкінці 2016 року перед націоналізацією ПриватБанку перелік його пов'язаних осіб.

Регулятор зазначив, що його рішення не порушує права компанії Triantal Investments Ltd, адже компанія як акціонер була визнана пов'язаною з ПриватБанком особою рішенням правління цього самого банку ще за часів колишніх власників.

Як повідомлялося, 24 травня 2019 року НБУ подав апеляції на два вердикти Окружного адміністративного суду Києва від 18 квітня 2019 року, які скасували рішення НБУ про виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави та визначення переліку його пов'язаних осіб із ПриватБанком.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків. Нині сторони ведуть судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США запроваджують санкції проти китайського нафтопереробного заводу за купівлю іранської нафти - Держдеп

Макроситуація в Україні в І кв.-2025 краща за попередні очікування – міністр фінансів

"Контінентал" у сезоні-2025 відведе під сою 96 тис. га

Балтійські порти залишаються важливими альтернативними шляхами для українського агроекспорту - думка

Молдовська залізниця має намір перевозити вантажі паромною переправою Чорноморськ-Батумі

З 1 липня в Україні відбудеться перехід на номінальну напругу 230/400 В відповідно до євростандарту

Надходження від акцизу в I кв.-2025 перевищили план майже на третину - голова ДПС

"ArcelorMittal Кривий Ріг" висловив різкий протест штучному збільшенню тарифів "Укрзалізницею"

Золото вперше перевищило $3300 на тлі глобальної невизначеності

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА