14:22 25.01.2022

ВР має намір надати державну підтримку українському книговиданню

2 хв читати
ВР має намір надати державну підтримку українському книговиданню

Верховна Рада підтримала у вівторок у першому читанні 277 голосами законопроєкт №6287 "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження".

Законопроєкт пропонує внести зміни до законів "Про видавничу справу" та "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні" та запровадити державні субсидії для відшкодування витрат на оренду нерухомого майна спеціалізованим магазинам для торгівлі книгами.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, суб'єкти видавничої справи, які продаватимуть книжки українською мовою чи мовами ЄС та корінних народів України з використанням РРО у книгарнях, отримають гарантоване право на державну субсидію для відшкодування кваліфікаційних витрат на оренду приміщення.

Сума субсидії не може перевищувати вартості оренди, а також не може бути більшою, ніж 20% від суми доходу, отриманого від продажу книг у відповідній книгарні. Субсидія надаватиметься щокварталу, починаючи з першого кварталу 2023 року.

Законопроєкт також передбачає надання громадянам України натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книг на визначену законопроектом суму (0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Такий сертифікат надаватиметься при отриманні свідоцтва про народження, а також при отриманні громадянином України, який досяг 14-річного віку, паспорта громадянина України. Сертифікат може бути використаний виключно для придбання видань державною мовою у розповсюджувача видавничої продукції. Сертифікати видаватимуться з 1 січня 2023 року.

У розділі фінансово-економічного обґрунтування пояснювальної записки зазначається, що сума видатків із держбюджету на надання субсидій книгарням у 2023 році становитиме від 52 до 86 млн грн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін надав додатково 3,4 млрд грн портфельних держгарантій чотирьом банкам

Збитки операторів ГРМ від початку російської агресії сягнули 9,9 млрд грн

Депутати пропонують збільшити військові видатки у 2022 році на 247 млрд грн за рахунок зовнішніх позик

"Укрзалізниця" з 11 червня запускає новий нічний потяг Київ-Перемишль

"Нафтогаз" у 2022 р. очікує зниження видобутку газу на 3-6% - голова компанії

"Нафтогазу" поставлено завдання стати національним оператором на ринку нафтопродуктів – голова правління Вітренко

"Фокстрот" запустив можливість оплати криптовалютою через Binance Pay

"Нафтогаз" розпочав передарбітражну процедуру через недоплати "Газпрому" за контрактом на транзит газу - Вітренко

Уряд і "Нафтогаз" утримуватимуть тарифи для населення за рахунок спецфонду держбюджету з наповненням донорами – Вітренко

Україні до кінця 2022 р., імовірно, знадобиться імпорт газу, але його порівняно невеликий обсяг дає гнучкість у закупівлях – голова "Нафтогазу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА