15:06 12.05.2021

Профільний комітет пропонує Раді ухвалити в першому читанні законопроекти, що підтримують вітчизняне книговидання

2 хв читати
Профільний комітет пропонує Раді ухвалити в першому читанні законопроекти, що підтримують вітчизняне книговидання

Парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити в першому читанні законопроекти, що підтримують вітчизняне книговидання, повідомила заступник голови комітету Євгенія Кравчук (фракція "Слуга народу").

"Рекомендували прийняти за основу законопроекти "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо підтримки вітчизняного книговидання" №5238 та "Про внесення змін до Митного кодексу щодо підтримки вітчизняного книговидання" №5239", - написала Кравчук у Facebook після засідання комітету в середу.

За словами народного депутата, нині українське книговидання перебуває в кризовій ситуації, собівартість української книжки значно вища, ніж виданої в Росії, чим і пояснюється засилля російських книжок на українському ринку. "Позаяк це проблема не тільки видавців, а й всієї держави - боротися із засиллям російських книжок та нахабного контрафакту на полицях наших книгарень можна лише через зацікавлення споживача купувати якісне українське", - сказала Кравчук.

Заступник голови комітету наголосила, що ухвалення законопроектів допоможе оптимізувати процес створення конкурентоспроможної за вартістю вітчизняної книжки.

Народний депутат розповіла, що автори законопроектів пропонують тимчасово, до 1 січня 2026 року, звільнити видавництва від сплати податку на прибуток за умови спрямування суми податку на переоснащення видавничої бази, розроблення і впровадження новітніх технологій виготовлення книжок, а також звільнення від сплати ПДВ операцій з імпорту поліграфічного обладнання видавництвами, видавничими організаціями та поліграфічними підприємствами.

Кравчук зазначила, що законодавці також тимчасово, до 1 січня 2026 року, пропонують звільнити від податку на ввізне мито обладнання, яке імпортують видавництва для виготовлення книжкової продукції, з чітким переліком видів такої продукції.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА