Інтерфакс-Україна
19:59 31.01.2022

Україна та Польща домовилися про якнайшвидше скасування обмежень на транзит вантажних вагонів залізницею та суттєве збільшення дозволів для автоперевізників

2 хв читати
Україна та Польща домовилися про якнайшвидше скасування обмежень на транзит вантажних вагонів залізницею та суттєве збільшення дозволів для автоперевізників

Україна та Польща домовилися про якнайшвидше скасування обмежень на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням, а також про суттєве збільшення кількості дозволів на міжнародні вантажоперевезення.

Як повідомляється на сайті президента України за підсумками зустрічі міністрів інфраструктури України Олександра Кубракова та Польщі Анджея Адамчика у присутності керівника Офісу президента України Андрія Єрмака та держсекретаря канцелярії президента Польщі – керівника Бюро з міжнародної політики Якуба Кумоха у понеділок.

Сторони, зокрема, погодили текст загальної заяви, в якій домовилися якнайшвидше скасувати обмеження на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням. До 4 лютого 2022 року українська сторона поінформує польську щодо конкретних термінів відновлення транзиту.

Крім того, сторони домовилися про суттєве збільшення кількості дозволів на міжнародні вантажоперевезення з урахуванням потреб українських та польських автоперевізників. До 5 лютого 2022 року сторони мають погодити дату проведення засідання змішаної Комісії з питань міжнародних автоперевезень, яка має узгодити терміни передання та кількість додаткових дозволів.

Сторони також домовилися про розроблення загального плану дій, спрямованого на значне підвищення ефективності роботи міжнародних пунктів пропуску Польщі та України. Відповідний план дій має бути погоджено за участю представників митних, прикордонних та інших служб двох країн пізніше кінця лютого 2022 року.

Крім цього, Україна та Польща домовилися ініціювати перегляд положень міжурядової угоди про міжнародні автоперевезення від 1992 року.

"Сторони виходять із того, що всі пункти загальної заяви є взаємопов'язаними і мають бути реалізовані в повному обсязі", - йдеться у тексті.

Сторони також наголосили на зацікавленості польських нафтогазових компаній PGNiG та PKN Orlen в інвестиціях в український нафтогазовий сектор та домовилися сприяти їхній співпраці з "Нафтогазом України" у цьому напрямі.

Компанія KGHM висловила готовність розпочати переговори щодо спільного розроблення покладів кольорових металів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА