Інтерфакс-Україна
16:16 22.02.2022

Українська влада та бізнес з 2014 року навчилися адаптуватися до будь-яких загроз безпеці – торгпред

2 хв читати
Українська влада та бізнес з 2014 року навчилися адаптуватися до будь-яких загроз безпеці – торгпред

Цінним капіталом української влади та бізнесу є несприйнятливість до паніки, що сформувалася у них після 2014 року, та здатність до адаптації загроз безпеці, таким як фізичне знищення інфраструктури та заводів, а також захоплення майна та об'єктів.

Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка під час Українського зернового саміту у вівторок на запитання президента Української зернової асоціації Миколи Горбачова (УЗА) щодо здатності економіки України швидко переорієнтуватися на гарантування своєї безпеки у разі продовження агресії Російської Федерації.

"Головне – відсутність будь-якої паніки в умовах, коли всі готуються до відкритої агресії з боку РФ, відсутність паніки і в бізнесу, і при владі свідчить про наші здібності до адаптації та роботи в будь-яких умовах і є неймовірно цінним капіталом", - наголосив торгпред.

Качка також відзначив збільшення рівня міжнародної довіри до української влади та бізнесу щодо забезпечення штатної роботи інфраструктури та портів за будь-яких обставин. За його словами, такий меседж з України більше "не звучить як вихваляння".

Як приклад торгпред навів бойові навчання РФ у винятковій морській економічній зоні України в Чорному та Азовському морях минулого тижня, коли Україна уникла блокування проходження торговельних суден до її портів шляхом визначення суднами ГУ "Держгідрографія" глибоководного коридору для їх проходу.

"Ми готові максимально вкладатися в те, щоб ця безпека та стабільність руху морем була настільки стабільною, наскільки це можливо в наявних умовах, і це підвищує довіру до України. Це те, що я бачу на зерновому ринку", - підсумував Качка під час саміту.

Як повідомлялося, 13 лютого 2022 року Міністерство інфраструктури повідомило про завершення роботи з визначення морського коридору з глибиною понад 15 м для безпечного плавання суден класу Panamax. Роботи виконували у зв'язку із незаконним закриттям морського району для проведення бойових навчань РФ у винятковій морській економічній зоні України.

Через небезпеку плавання на підходах до морських портів Одеської затоки торговельним суднам було рекомендовано використовувати морський коридор у районі Дністровської банки між західною межею району навчань РФ та південно-східним краєм Дністровської банки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА