17:57 24.03.2022

Український Альфа-Банк уникнув британських санкцій, погоджує з НБУ довірених керуючих

3 хв читати
Український Альфа-Банк уникнув британських санкцій, погоджує з НБУ довірених керуючих

Оголошені Великою Британією в четвер нові санкції проти Росії не стосуються українського Альфа-Банку (Київ) на відміну від його "сестринського" російського Альф-Банку (Москва).

"АТ "Альфа-Банк" (Альфа-Банк) є одним із найбільших приватних банків Росії та розташований у Москві. Альфа-Банк входить до десятка найбільших банків Росії та України за розміром капіталу. Це окрема юридична особа, яка відрізняється від Альфа-Банку (Україна), який не підпадає під санкції", – йдеться у повідомленні британського МЗС.

У свою чергу український Альфа-Банк повідомив у четвер, що погоджує з Нацбанком України довірену особу/особу, якій буде передано право голосу за акціями акціонерів, чию репутацію визнано небездоганною, та право якимось чином брати участь в управлінні банком.

"Наразі триває процес узгодження та розгляду кандидатур на роль довіреної особи", – уточнили в банку.

За його запевненнями, банк працює у штатному режимі, ці процеси не впливають на його нормальну роботу. Управління банком, як і раніше, здійснюють правління та наглядова рада.

Національний банк України 21 березня визнав акціонерів Альфа-Банку Германа Хана (20,97%) та Олексія Кузьмічова (16,32%) такими, що втратили бездоганну ділову репутацію, і позбавив їх права голосу за акціями банку, повідомила пресслужба регулятора агентству "Інтерфакс-Україна".

Відповідно до її відповіді на запит, тимчасова заборона права голосу передбачає заборону акціонеру банку голосувати на загальних зборах учасників банку та будь-яким чином брати участь в управлінні банку.

Центробанк зазначив, що довірену особу, якій буде передано право голосу за акціями, призначить Нацбанк після подання повного пакета документів для оцінки ділової репутації кандидата.

Як повідомлялося, НБУ в березні визнав акціонерів "Альфа-Банку" Михайла Фрідмана (32,86%), Германа Хана (20,97%), Олексія Кузьмічова (16,32%) та Петра Авена (12,4%) особами, які втратили бездоганну ділову репутацію, та позбавив їх права голосу в банку.

Раніше, 2 березня, український Альфа-Банк повідомив, що відбуваються переговори з великими польськими та українськими компаніями, а також із приватними інвесторами.

Альфа-Банк (Київ) – один Альфа-Банк (Київ) – один із найбільших українських приватних банків (6,5 тис. співробітників, 1,5 млн клієнтів) з міжнародним капіталом. Акціонерами Альфа-Банку (Україна) є ABHH (Люксембург, ЄС), головна компанія банківської групи, до якої входить в однойменний банк у Росії, і дочірня компанія ABHH – ABH Ukraine Limited (Кіпр, ЄС).

За даними банку, його найбільшими кінцевими акціонерами опосередковано є Михайло Фрідман (32,8632%), Герман Хан (20,9659%), Олексій Кузьмічов (16,3239%), Петро Авен (12,4018%), UniCredit S.p.A. (Італія, 9,9%), Марк Фоундейшн із дослідження ракових захворювань (3,8736%) та Андрій Косогов (3,6716%).

Альфа-Банк (Київ), за даними Нацбанку України, на 1 січня 2022 року за розміром загальних активів посідав 6-те місце (125,36 млрд грн) серед 71 банку, що діяв у країні.

У російському Альфа-Банку днями повідомили, що його найбільшим акціонером став Андрій Косогов із часткою 41%. Станом на 16 березня 2022 року частки володіння в ABH Holdings розподілилися так: Косогову належить 41% (раніше володів 3,7% акцій), решта акціонерів частки володіння не змінили: Авену належить 12,4%, Фрідману - 32,9%, UniCredit S.p.A. - 9,9%, Mark Foundation for Cancer Research - 3,9%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА