Інтерфакс-Україна
07:53 30.04.2022

ЄБРР надасть "Фармак" кредит EUR20 млн

3 хв читати
ЄБРР надасть "Фармак" кредит EUR20 млн

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть своєму давньому клієнту АТ "Фармак" (Київ), найбільшому українському фармвиробнику кредит EUR20 млн на поповнення оборотних коштів.

"Фінансування… підтримає фармацевтичне виробництво "Фармак", яке має вирішальне значення в умовах поточного воєнного стану. Таким чином, фінансування банку покращить доступ до основних лікарських засобів для населення України", – зазначив банк в інформації на своєму сайті.

Відповідно до неї, відповідне рішення рада директорів банку схвалила 22 квітня.

У документах також зазначається, що за рахунок донорської підтримки ЄС через Європейський фонд сталого розвитку за кредитом може бути надано гарантію до 50% його обсягу.

ЄБРР зазначає, що до війни частка "Фармака" на сильно фрагментованому ринку становила 5,7% у вартісному еквіваленті.

Під час розпочатої Росією війни проти України "Фармак" у результаті пожежі на складі Київської області втратив близько 1,5 млрд грн. На складі були готові ліки, сировина для препаратів, первинна упаковка.

"Фармак" виготовляє лікарські засоби у всіх 14 терапевтичних групах. Серед основних напрямків – протизастудні, ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні портфелі. Щороку "Фармак" виводить на ринок близько 20 нових складнокомпонентних препаратів. Наразі у розробці знаходяться близько 100 лікарських засобів.

Підприємство у 2021 році зазначало, що за 15 років співпраці з ЄБРР уклало з ним чотири кредитні угоди на загальну суму EUR67 млн.

ЄБРР 14 квітня повідомив про схвалення рамкової програми на суму до EUR2 млрд у рамках "Пакету стійкості ЄБРР", що є широким стратегічним підходом банку у відповідь на війну, яку веде Росія проти України.

"У рамковій програмі будуть використовуватися різні види фінансових інструментів для приватних клієнтів, суверенів, муніципалітетів, муніципальних компаній та інших державних підприємств та фінансових посередників (включно з державними банками) в Україні та сусідніх країнах, які постраждали від припливу українських біженців", – наголошується в повідомленні на сайті банку у четвер.

Під проєкти надаватимуться звичайні ресурси банку, включно з його фінансуванням під гарантії донорів, уточнювалося в повідомленні.

Загальна мета програми — допомогти підтримувати надання послуг та захистити ділову активність в Україні та постраждалих країнах із кінцевою метою збереження коштів для існування, уточнив ЄБРР.

"Для України рамкова програма охоплює всі сектори, приділяє особливу увагу енергетичній безпеці, життєво важливій інфраструктурі, продовольчій безпеці та підтримці ланцюжка постачання фармацевтичної продукції", - наголошувалося в релізі.

Рада директорів банку 22 квітня схвалила перші після початку війни проєкти для України. Крім "Фармак" він узяв на себе 60% ризиків за кредитами ПроКредит Банку та ОТП Банку на EUR33,75 млн для агрокомплексу та 50 ризиків за новими договорами "ОТП Лізинг" на EUR19,5 млн. В обох випадках йдеться про підтримку продовольчої безпеки за рахунок фінансування учасників ринку.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

Покупці житла преміум-класу віддають перевагу унікальним концепціям у поєднанні з автономністю та безпекою – девелопери

Україна шукає нові можливості для використання відходів від видобувної промисловості радянських часів– заступник міністра захисту довкілля

Світовий банк надасть $50 млн гранту для відновлення сільського господарства України

НБУ оновив порядок нагляду за додержанням законодавства про захист прав споживачів нефінансових платіжних послуг

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА