13:17 06.05.2022

Світ не має альтернативи українській сільгосппродукції – заступник міністра Висоцький

2 хв читати
Світ не має альтернативи українській сільгосппродукції – заступник міністра Висоцький

Країни-імпортери агропродукції, насамперед Близького Сходу й Африки, не зможуть обійтися без експортних постачань української сільгосппродукції, оскільки її обсяги фізично неможливо замістити постачаннями з країни-агресора РФ або з будь-якої іншої.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі телеканалу "Україна24" у п'ятницю.

"Ми постачали 10% світового експорту пшениці, понад 15-20% ячменю, більше ніж 50% соняшникової олії. З України в середньому експортувалося 50 млн тонн с/г продукції. У рекордні роки цей показник доходив навіть до 65 млн тонн. Сьогодні немає можливості знайти альтернативу таким обсягам і замінити нашу продукцію. Це неможливо зробити фізично навіть у перспективі найближчих трьох-п'яти років", - наголосив заступник міністра.

За його словами, блокада військовими кораблями РФ ключових українських морпортів в Одесі та Миколаєві й заміновані акваторії Чорного моря призвели до падіння експорту с/г продукції з України до 15-20% довоєнних показників. Також це вже призвело до її істотного подорожчання та її фізичного дефіциту в усьому світі, особливо в країнах Близького Сходу та Північної Африки.

"Якщо ситуація з війною і блокуванням портів триватиме, наприклад, до пів року, країни цих регіонів у принципі не матимуть зерна. А це означає голод", - констатував Висоцький.

За його даними, український уряд працює над розширенням фізичного експорту агропродукції через альтернативні логістичні шляхи, що дало змогу вчетверо наростити її експорт у квітні порівняно з березнем 2022 року.

"Це ще недостатньо, але є істотний прогрес. І ми у травні бачимо, що є ще можливість збільшити експортні показники. Тому тут є дві стратегії: передусім, наша перемога та деблокування портів, а друге - розширення цих альтернативних шляхів збуту продукції", - підсумував заступник міністра.

Як повідомлялося, до вторгнення РФ ключовими портами для експорту з України були морпорти Одеси та Миколаєва, але після їх блокади російськими військовими кораблями й мінування росіянами акваторії Чорного моря країна розпочала переорієнтацію постачань на дунайські порти Ізмаїл і Рені (Одеська обл.).

До російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала близько 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси та Миколаєва, проте зараз через їх морську блокаду з боку РФ може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Це призводить до щомісячного недоотримання країною близько $1,5 млрд експортних прибутків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Київтеплоенерго" усунуло пошкодження тепломережі на просп. Академіка Глушкова

Держдеп США оголосив про запровадження санкції щодо організацій і суден, пов'язаних із нафтохімією Ірану

Частка імпортованих вогнезахисних матеріалів зменшилась з 80% у 2016 до 20% у 2024 – "Ковлар Груп"

ЄС та Україна працюватимуть над прискоренням впровадження вільної зони торгівлі – єврокомісар Шефчович

Україна у 2024 році втратила 10 ГВт енергопотужності, з яких вдалося відновити 5 ГВт – глава Міненерго

Україні важливо зберегти добросусідські відносини і режим вільної торгівлі з ЄС – міністр агрополітики

ФАО у 2025р. має намір підтримати 406,9 тис. українських фермерів

САП направила до суду справу про заволодіння зерном Миронівського інституту пшениці на 23 млн грн

Підземну школу у Дніпровському районі Києва планують добудувати у 2025р

Epicentr Ceramic Corporation у 2024р подвоїв експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА