Інтерфакс-Україна
18:54 18.05.2022

Відхід від держрегулювання цін на пальне допоможе наситити ринок найближчими тижнями – заступник глави ОП

2 хв читати
Відхід від держрегулювання цін на пальне допоможе наситити ринок найближчими тижнями – заступник глави ОП

Рішення Кабінету Міністрів України відмовитись від регулювання цін на пальне приведе до стабілізації ринку вже найближчими тижнями, повідомив заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас влада не очікує зростання цін у рази, оскільки оператори АЗС на нараді в Кабміні зобов'язалися утримувати ціни на бензин і дизпальне на рівні 50-60 грн/літр.

"Була нарада з усіма представниками автозаправних мереж у Кабміні. Вони зобов'язалися, можна так сказати, що вищою ціна не буде, тому що вони розуміють, що нині не час заробляти, а час наситити ринок і дати пальне людям", – наголосив Тимошенко.

За його словами, у разі продажу пального за вищими цінами буде відповідне реагування і з боку влади, і правоохоронних органів.

"Ми не можемо домовитися чи не домовитися, але вони пообіцяли, що ціна буде в таких межах. Інакше робитимемо висновки не лише ми, а й правоохоронні органи", – запевнив заступник глави ОП.

За його прогнозами, очікувати миттєвого результату від рішення уряду про відпуск цін не варто, але ситуація на паливному ринку найближчими тижнями стабілізується.

"Так, це питання не двох-трьох днів. Така ситуація склалася не лише через Кременчуцький НПЗ, а й, зокрема, тому що люди почали масово повертатися. Одне на інше наклалося, й виникла така криза. І Кабмін ухвалив правильне рішення. За декілька тижнів вже побачимо результати, а через місяць взагалі забудемо про це питання", - переконаний Тимошенко.

Він додав, що нові партії пального приїжджають до України "щодня, щотижня". "Для цього ми і відпустили ціни, щоб наситити ринок", - резюмував заступник глави ОП.

Як повідомлялося, уряд України у травні 2021 року на період дії карантину запровадив держрегулювання цін на АЗС, встановивши граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни реалізації пального. Міністерство економіки тричі за місяць оприлюднювало середні ціни літра ДП та бензину. З урахуванням граничних торговельних націнок станом на середину травня максимальна ціна на "звичайний" бензин для його продажу через мережу АЗС не мала перевищувати 39,86 грн/літр, на "звичайне" дизпальне - 42,31 грн/літр.

Оперативний штаб при Кабінеті Міністрів 17 травня ухвалив рішення відмовитися від державного регулювання цін на пальне, очікуючи, що ціни на бензин не перевищать 52 грн/л, дизпальне – 58 грн/л.

Станом на вечір середи рішення уряду "відпустити" роздрібні ціни на нафтопродукти ще не оприлюднено.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – Chief Investment Officer компанії umgi

Україна в 2024р увійшла до трійки найбільших експортерів агропродукції до ЄС

ЄБРР готує кредит "Укрнафті" під держгарантію на проєкт когенераційної ТЕЦ до 250 МВт

ТРЦ "Скриня" біля залізничного вокзалу Львова під час реконструкції збільшить свою площу вшестеро

"Астарта" та IFC підписали кредитну угоду на $40 млн для будівництва заводу соєвого концентрату

"Київтеплоенерго" за місяць гідравлічних випробувань виявило й усунуло 400 пошкоджень

Банки можуть пом’якшити ліміти на Р2Р перекази після створення реєстру дропів – НАБУ

Україні потрібне продовження взаємовигідних умов торгівлі агротоварами з ЄС – міністр агрополітики

Шмигаль очікує від нового керівника "Нафтогаза" Корецького нарощення українського газовидобутку

Підготовка до ОЗП та відновлення енергооб’єктів мають пройти без обмежень е/е споживачам – Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА