Інтерфакс-Україна
15:37 05.12.2022

Єврокомісія профінансує понад 60 оборонних проєктів ЄС

2 хв читати
Єврокомісія профінансує понад 60 оборонних проєктів ЄС

 Європейська комісія (ЄК) оголосила у понеділок про плани виділити 1,2 млрд євро для 61 спільного оборонного науково-дослідного проєкту.

"Вибрані високоякісні проєкти показали, що військово-промислове співробітництво в Європі справді може бути здійснене, і навіть у широкому масштабі. Майже 700 компаній, які досліджуватимуть та розроблятимуть інноваційні оборонні технології наступного покоління за рахунок коштів ЄС, створять стійку та конкурентоспроможну промислову базу" , - заявила виконавчий заступник голови ЄК Маргрете Вестагер.

За її словами, програма Європейського оборонного фонду, в рамках якої відбувався перший в його історії конкурс з відбору заявок на фінансування, "охоплює весь виробничо-збутовий ланцюжок ЄС".

У комюніке ЄК, опублікованому в Брюсселі, повідомляється, що фонд "підтримуватиме проєкти високого класу в сфері оборонного потенціалу, такі як винищувачі, танки і кораблі наступного покоління, а також критично важливі оборонні технології".

У реалізації відібраних пропозицій братимуть участь майже 700 юридичних осіб із 26 країн-членів ЄС та Норвегії. Проєкти також відрізняються "посиленим оборонним співробітництвом" - на кожний припадає в середньому 18 організацій із восьми держав. В ЄК також наголошують на значній участі малих та середніх підприємств: за низкою пропозицій вони становлять понад 40% усіх задіяних суб'єктів та отримають близько 20% від загального запрошеного фінансування.

Крім того, у Брюсселі вказують на підтримку проривних технологій для оборони: понад 5% бюджету виділяється на фінансування "революційних ідей, які принесуть інновації, що радикально змінюють концепції та ведення оборонних справ".

Відповідні служби ЄК тепер розпочнуть підготовку угод про надання грантів з обраними розробниками та виробниками. Очікується, що ці угоди будуть підписані до кінця року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Метінвест" підтвердив інвестиції 5,7 млрд грн у ГЗК в Кривому Розі, розпочне проект згущення відходів на 9 млрд грн

Доля е/е у собівартості виробництва титанового концентрату в Україні зросла з 30 до більш 60% через тарифи – СЕО "Велти"

НБУ продовжив ще на 30 робочих днів розгляд документів Тігіпка на купівлю Ідея Банку

Створення фонду за угодою з США щодо корисних копалин потребуватиме залучення ЄС – Стефанішина

Українському бізнесу варто заходити на ринки, де відсутня РФ – торгпред України

Темпи відновлення ділової активності у лютому впали до мінімуму за останні два роки - ІЕД

Весняна посівна-2025 стартувала в Україні: у 15 областях засіяно 83 тис. га

Шмигаль: 15 областей засіяли вже 83 тис. га ярих зернових та зернобобових культур

АРМА продасть конфісковані судом облігації на суму майже 1,8 млрд грн

Австрія виділить Україні EUR5 млн на розмінування сільгоспземель і EUR2 млн на підтримку Grain from Ukraine

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА