Інтерфакс-Україна
16:27 07.04.2023

Детінізація тютюнового ринку може додати держбюджету 15-17 млрд грн – Гетманцев

2 хв читати
Детінізація тютюнового ринку може додати держбюджету 15-17 млрд грн – Гетманцев

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев убачає значний потенціал додаткових надходжень до держбюджету України у разі суттєвого посилення боротьби з тіньовим ринком підакцизних товарів, особливо тютюнових виробів.

"З усіх підакцизних галузей найбільший потенціал ми бачимо у детінізації тютюнової галузі. Це приблизно 15-17 млрд грн", – сказав він в інтерв'ю Радіо NV.

За його словами, також є великий потенціал на ринку палива.

"Що стосується горілки, то тут потенціал детінізації менший, оскільки загальний обсяг акцизу від алкогольної продукції приблизно удесятеро нижчий, ніж тютюнової. Хоча і щодо алкогольної продукції, безумовно, є певний резерв детінізації", - зазначив Гетманцев.

Глава комітету зазначив, що тінізація та ухилення від оподаткування на тютюновому ринку відбуваються не на рівні його лідерів, а на рівні менших компаній та нелегальних виробників.

Він нагадав, що тютюнова галузь складається насамперед із чотирьох великих міжнародних виробників, які не підозрюються в ухиленні від оподаткування, бо якщо це відбуватиметься, ризики від такого ухилення для них будуть непорівнянні з вигодами.

"І ми бачимо, власне, за їхньою податковою поведінкою, що вона заслуговує на довіру. Це лідери ринку, це білі компанії, це компанії, які сплачують податки в повному обсязі", - констатував Гетманцев.

Водночас, за його словами, підозри викликають окремі менші українські тютюнові компанії.

"Є деякі легальні виробники, які викликають сумніви щодо дотримання ними правил оподаткування. Зокрема, є тютюнова фабрика у західній Україні, де нещодавно Бюро економічної безпеки (БЕБ) провело обшуки та виявило підакцизного товару без акцизних марок на 80 млн грн", – зазначив голова Комітету.

Він додав, що на ринку також є деякі невеликі легальні виробництва, що суттєво не впливають на нього, але ще є значна частина ринку – нелегальні виробники, що навіть не мають ліцензії. "Наприклад, нещодавно Одеська митниця затримала та конфіскувала лінію з виробництва цигарок, яку намагалися нелегально завезти до України під виглядом лінії з виробництва мила", – навів приклад Гетманцев.

Глава профільного парламентського комітету наголосив на неприпустимості ухилення від оподаткування під час війни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА