12:46 08.05.2023

Україна ухвалила держстандарт про закачування біометану в газові мережі - РГК

2 хв читати
Україна ухвалила держстандарт про закачування біометану в газові мережі - РГК

Держпідприємство "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" ухвалило державний стандарт із закачування біометану в розподільчі й магістральні газові мережі, розроблений на основі стандарту ЄС, повідомляється в пресрелізі "Регіональної газової компанії" (РГК) у понеділок.

"Це базовий технічний стандарт ЄС, що використовується для визначення вимог до якості біометану та вмісту в ньому хімічних сполук. Тепер ДСТУ EN 16723-1:2023 "Природний газ і біометан у транспорті та біометан для закачування в мережу природного газу" став частиною українського законодавства", - повідомили в РГК, яка ініціювала та профінансувала розробку документа.

Як зазначено у пресрелізі, на основі стандарту видаватимуться технічні умови для приєднання біометанових заводів до газорозподільних мереж.

"Стандарт є загальноукраїнським, тобто всі оператори мереж можуть використовувати його в роботі. Це важливо з позиції розвитку ринку і технічного удосконалення процедур і регламентів, що завжди було однією з ключових цілей РГК як виробничо-технологічної компанії", - пояснили в РГК.

Як наголосили в компанії, уніфікація вимог до якості біометану з європейським стандартом є важливим кроком для створення умов для експорту біометану до країн Європи та подальшої інтеграції газових ринків.

"Біометан є стійким декарбонізованим видом енергії і Україна, перебуваючи на початку розвитку ринку, має закладати фундамент розвитку відповідно до прийнятих стандартів ЄС", - пояснили в РГК.

За словами керівника напряму декарбонізації РГК Ігоря Гоцика, біометан через своє походження містить компоненти, яких немає в природному газі - наприклад, кремній, амоній, фторовані сполуки, які можуть впливати на газорозподільну систему.

"Українське законодавство донедавна не враховувало ці специфічні якості біометану", - зазначив Гоцик.

Розробку стандарту виконав технічний комітет зі стандартизації Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) за участю фахівців АТ "Житомиргаз" і технічного комітету РГК.

Документ набуде чинності з 1 листопада 2023 року, поінформували в РГК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада знову може дати право Кабміну призупинити виплату за держборгом для реструктуризації - законопроєкт

Нацбанк України заявляє про готовність вжити заходів для забезпечення стійкості валютного ринку

Міжнародні партнери допоможуть поставити на одне з енергопідприємств Харківщини 5 газотурбінних установок загальною потужністю близько 100 МВт

Гривня у вівторок подешевшала до нового мінімуму

НКРЕКП відмовилася від ідеї встановлювати єдиний тариф на розподіл е/е для споживачів 1 і 2 класів напруги

Усереднення тарифів на е/е для різних класів споживання несправедливе і є обманом інвесторів - нардеп

Україна отримає грант EUR53 млн на реалізацію 4 проєктів у рамках програми CEF

Ухвалені ВР законопроєкти про податкові пільги на енергообладнання прискорять децентралізацію енергетики - Шмигаль

Україна надіслала запит ЄС на EUR4,1 млрд за Ukraine Facility

ТРЦ Respublika Park переходить на імпортну електроенергію для стабільної роботи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА