Інтерфакс-Україна
14:17 27.07.2023

Нацбанк України знизив облікову ставку до 22% з утримуваних із червня-2022 25%

2 хв читати
Нацбанк України знизив облікову ставку до 22% з утримуваних із червня-2022 25%

Національний банк України (НБУ) з 28 липня вирішив знизити облікову ставку до 22% із рівня 25%, на якому він утримував її з 6 червня 2022 року відповідно до очікувань ринку.

"Стрімке сповільнення інфляції та стійка ситуація на валютному ринку уможливлюють початок циклу зниження облікової ставки. Ураховуючи поліпшення інфляційних очікувань та прогнозу подальшого уповільнення інфляції, поточне та прогнозоване зниження ставки узгоджується зі збереженням привабливості гривневих заощаджень", - зазначається на сайті центробанку в четвер.

Зазначається, що такий крок - це важливий елемент забезпечення курсової стійкості під час пом'якшення валютних обмежень і переходу до більшої гнучкості обмінного курсу. Водночас зниження облікової ставки на тлі збереження макрофінансової стабільності підтримає відновлення економіки, зазначили в НБУ.

"З огляду на стрімкіше, ніж очікувалося, зниження інфляції, тривалу стійку ситуацію на валютному ринку, високий рівень міжнародних резервів, а також результативність попередніх заходів з підвищення привабливості гривневих активів Правління НБУ вирішило розпочати цикл зниження облікової ставки раніше, ніж передбачав квітневий прогноз", - пояснив регулятор.

Зазначається, що попередні заходи Нацбанку сприяли суттєвому пожвавленню конкуренції банків за строкові заощадження в гривні, банківські ставки за гривневими вкладами влітку надалі підвищувалися, в той час як стрімке зниження інфляції та стабільна ситуація на валютному ринку мотивували вкладників дедалі більше переорієнтовувати свої заощадження на строкові вкладення в національній валюті.

До того ж, здатність НБУ забезпечувати курсову стійкість завдяки міжнародній допомозі помітно посилилася, що додає оптимізму очікуванням вкладників, пояснив регулятор.

Нацбанк наголосив, що облікова ставка знижуватиметься й надалі за умови збереження стійкості валютного ринку та уповільнення інфляції на прогнозному горизонті.

НБУ зважатиме на необхідність підтримання високої привабливості гривневих активів на етапі пом'якшення валютних обмежень і переходу до гнучкішого курсоутворення.

Оновлений макропрогноз НБУ передбачає подальше поступове зниження облікової ставки, за умови підтримання достатньої привабливості гривневих активів, що забезпечувало б захист заощаджень у національній валюті від інфляційного знецінення.

Водночас, зважаючи на високу невизначеність, подальші рішення та коригування прогнозів НБУ щодо облікової ставки значною мірою залежатимуть від реалізації припущень прогнозу та тенденцій ключових макроекономічних і фінансових індикаторів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Видатки загального фонду держбюджету у жовтні-2025 зросли на 10,7% до жовтня-2024 - Мінфін

Ощадбанк продовжив строк дії платіжних карток до 30 червня 2026 року

Чистий прибуток банків України за 9 міс.-2025 року зріс на 1,9% – до 119,4 млрд грн

Трамп поки що не має наміру скасовувати санкції проти нафтових компаній із РФ

Україна наразі не експортує е/е після значних пошкоджень ТЕС і ГЕС ворожими атаками – Міненерго

Вступ в ЄС відкриває для бізнесу доступ до фінансування, але й несе ризики, - топменеджер "Метінвесту"

МВФ відзначає прогрес у реформі Держмитслужби, рекомендує оновити політику ротації і KPI митного оформлення

"Фокстрот" вводить опцію післяоплати під час отримання для доставки з Uklon Delivery

Українські акції, облігації та ВВП-варанти подорожчали на новинах про новий мирний план

ТОВ "Три О" оскаржує державну реєстрацію ТОК Gulliver за АТ "Ощадбанк" і АТ "Укрексімбанк"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА