10:44 04.10.2023

Нацбанк підтвердив відсутність "червоних ліній" щодо інтервенцій - голова НБУ

2 хв читати
Нацбанк підтвердив відсутність "червоних ліній" щодо інтервенцій - голова НБУ

Національний банк України очікував зростання попиту на купівлю доларів на міжбанківському валютному ринку в перший день переходу обмінного курсу в режим керованої гнучкості і своїми збільшеними інтервенціями підтвердив готовність зберігати курсову стійкість, заявив голова НБУ Андрій Пишний.

"Природно, що валютний ринок намагається протестувати рішучість НБУ. НБУ продав стільки, скільки потрібно, щоб задовольнити цей попит. І це ще раз підтверджує той факт, що в нас немає "червоних ліній" у частині інтервенцій", - зазначив він у фейсбуці за підсумками торгів.

Пишний висловив переконання, що коли ринок зрозуміє, що НБУ не планує відпускати гривню у вільне плавання, інтервенції поступово стабілізуються.

Як повідомлялося, обсяг торгів у системі Bloomberg 3 жовтня підскочив до $550 млн із $2,5-5,5 млн у попередні два дні. Учасники ринку припускають, що інтервенції Нацбанку могли становити до $400 млн.

Офіційний курс на 4 жовтня за підсумками торгів становив 36,5901 грн/$1, що вище за офіційний курс, який утримувався з кінця липня 2022 року на 0,06%. Щоденна девальвація з таким темпом відповідає ослабленню курсу за рік приблизно на 15%.

На готівковому ринку курс гривні в другій половині вівторка навіть трохи зміцнився - приблизно на 5, майже відігравши зниження кінця понеділка - першої половини вівторка.

"Учора ввечері після оголошення плаваючого курсу продали клієнтам $7,2 млн на тримісячні депозити і $10,8 млн на картки. Учетверо більше, ніж у середньому за попередні дні. А сьогодні зранку попит звичайний. Найбільш нервові скупилися, і все, сподіваюся", - прокоментував 3 жовтня реакцію своїх клієнтів співвласник Монобанку Олег Гороховський.

"Коливання курсу будуть, але в обидва боки й дуже несуттєві. Натомість учасники ринку зможуть поступово пригадати, як це працювати за нормальних умов, а фінансова система та економіка - ліпше адаптуватися до зовнішніх і внутрішніх шоків", - підсумував Пишний.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CMO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА