20:08 11.10.2023

Потреби України в зовнішньому фінансуванні у 2024 р. вищі за очікувані на $3 млрд

2 хв читати
Потреби України в зовнішньому фінансуванні у 2024 р. вищі за очікувані на $3 млрд

Україна показує видатні результати в економічному управлінні країною під час війни, проте її потреби в зовнішньому фінансуванні у 2024 році будуть на $3 млрд більшими, ніж очікувалося раніше, і необхідно допомогти Україні впоратися з цим завданням, заявила директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва.

"Ми визначили, що потреби на наступний рік будуть трохи вищими, ніж ми спочатку припускали, приблизно на $3 млрд більше. Я твердо вірю, що наші інвестиції в Україну - це не благодійність. Це інвестиції", - сказала вона в середу на четвертому засіданні круглого столу міністрів з підтримки України в межах зборів МВФ і Світового банку (СБ) у Марракеші.

Георгієва зазначила, що це інвестиції в український народ, економіку регіону і це послання про те, що "жодній війні не можна дозволити розтрощити націю".

Голова МВФ знову наголосила, що Україна жахливо постраждала від несправедливої війни, розв'язаної Росією, яка також завдає шкоди світовій економіці в той час, коли вона намагається оговтатися від потрясінь.

Водночас, за її словами, попередні підсумки роботи місії з підготовки другого перегляду програми EFF із МВФ свідчать, що економічне управління країною, попри умови війни, є видатним.

Зокрема, зазначила Георгієва, відновлення економіки відбувається швидше, ніж спочатку очікувалося, і зростання цьогоріч , найімовірніше, буде на верхньому рівні прогнозу фонду - 3%.

"По-друге, ми стали свідками продовження структурних реформ, які важкі навіть у мирний час. У воєнний час вони ще складніші, але вони реалізуються. Ми бачимо політику, яка захищає макроекономічну та фінансову стабільність до такої міри, що інфляція в Україні наразі вимірюється однозначними числами", - заявила голова МВФ.

Вона додала, що не менш важливим є те, що Центральний банк України перейшов від режиму фіксованого курсу до режиму керованої його гнучкості з позиції сили.

"Це все дуже добре. Але це буде стійко тільки за нашої непохитної підтримки", - наголосила Георгієва.

Як повідомлялося, уряд України оцінює потребу в зовнішньому фінансуванні на наступний рік у $42,9 млрд у зв'язку з продовженням війни.

Від початку 2023 року зовнішнє фінансування вже сягає $32,6 млрд, а від 24 лютого 2022 року - $63,7 млрд. Очікується, що цього року Україна отримає понад $42 млрд від міжнародних партнерів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА