Інтерфакс-Україна
20:32 15.11.2023

Кількість фур, що проїжджають через ПП на українсько-польському кордоні, зменшилася на 20-25% від початку блокади - Васьков

2 хв читати
Кількість фур, що проїжджають через ПП на українсько-польському кордоні, зменшилася на 20-25% від початку блокади - Васьков

Від початку блокади трьох пунктів пропуску на українсько-польському кордоні 6 листопада кількість вантажного транспорту, що виїжджає з України, знизилася на 20-25%, повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков на щорічних загальних зборах Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

"У цифрах скажу, що з моменту цих протестів десь на 20-25% сумарно знизилася кількість вантажного транспорту, який виїжджає. І зараз така критична ситуація на Раві-Руській і Ягодині, на інших пунктах пропуску, зокрема на Краківці. Там за допомогою місцевої влади, не центральної, а місцевої, воно працює", - сказав Васьков.

За його словами, на кордоні 15 листопада відбувається черговий етап переговорів щодо питання блокади та умов її скасування за участю глави Генерального директорату з питань мобільності та транспорту Євросоюзу DG Move Магди Копчинської та заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергія Деркача.

"Безумовно, наше завдання, щоб воно (питання блокади - ІФ-У) було вирішено до середини грудня, тому що кожен день простою - це негативні наслідки для наших підприємців, для нашої економіки", - заявив Васьков.

Основна вимога організаторів блокади на українсько-польському кордоні - повернутися до видачі дозволів на вантажоперевезення в Європейському Союзі для українських перевізників і заборонити реєстрацію на території Польщі транспортних компаній з українським капіталом, а також скасувати вже видані ліцензії транспортним компаніям на території Польщі, розповів Васьков.

"Усі вимоги не до нас. Ми, безумовно, не можемо їх узгодити і саме тому запросили керівника DG Move Магду Копчинську", - сказав заступник міністра.

Відповідаючи на запитання про можливу блокаду пунктів пропуску з боку Словаччини та Угорщини, де перевізники також незадоволені ситуацією, він сказав, що "потенційно чув, що вже наші перевізники планують приєднатися до страйку на території України. Проти їхніх перевізників".

Раніше повідомлялося, що черги на в'їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні з польського боку сягають 40 км.

За озвученою раніше Міністерством інформацією, на українсько-польському кордоні було заблоковано 20 тис. транспортних засобів.

Як відомо, польські перевізники за участю 200 осіб і в присутності 100 тягачів планували провести одноденний страйк на трьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні 3 листопада. Однак дату початку блокади руху вантажного транспорту було перенесено на 6 листопада. Рух вантажного транспорту ускладнено в напрямку трьох пунктів пропуску на українсько-польському кордоні - "Ягодин - Дорогуськ", "Краківець - Корчова", "Рава-Руська - Гребенне".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА