Голова Єврокомісії повідомила про черговий транш фіндопомоги для України в EUR1,5 млрд
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила про виділення Україні чергового траншу фінансової допомоги в розмірі EUR1,5 млрд для підтримки економічної стабільності країни.
"Фінансування Європи підтримувало економічну стабільність України та державні послуги з моменту початку російської війни. Сьогодні ми виділяємо нові 1,5 млрд євро. Наша підтримка України наразі сягнула 85 млрд євро", - написала вона в соцмережі Х у середу.
При цьому голова Єврокомісії анонсувала продовження фінансової підтримки України надалі. "Далі буде. Ми запропонували Україні 50 млрд євро до 2027 року", - написала фон дер Ляєн.
Як повідомляє пресслужба Представництва ЄС в Україні, кошти було виділено в межах пакета макрофінансової допомоги "Плюс", загальний обсяг якого становить до 18 млрд євро. За допомогою цього інструменту ЄС прагне допомогти Україні покрити її нагальні потреби у фінансуванні, надаючи стабільну, передбачувану та значну фінансову підтримку до 2023 року. Разом із цим платежем Україна цього року отримала вже 16,5 млрд євро в межах макрофінансової допомоги "Плюс".
"Ця підтримка допоможе Україні продовжувати виплачувати зарплати й пенсії та підтримувати роботу основних державних секторів, таких як лікарні, школи та житло для переселенців. Вона також дозволить Україні забезпечити макроекономічну стабільність і відновити критично важливу інфраструктуру, зруйновану Росією під час її загарбницької війни, а саме енергетичну інфраструктуру, системи водопостачання, транспортні мережі, дороги та мости", - зазначено в повідомленні.
Комісія здійснила платіж після того, як 18 жовтня встановила, що Україна продовжує досягати задовільного прогресу в імплементації узгоджених політичних умов і виконала вимоги щодо звітності, спрямовані на забезпечення прозорого та ефективного використання коштів. Україна досягла значного прогресу в посиленні фінансової стабільності, поступово скасовуючи тимчасово запроваджену систему оподаткування, а також у зміцненні верховенства права через, приміром, відновлення діяльності Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Україна також досягла значних успіхів у сприянні кращому бізнес-клімату і в поліпшенні своєї енергетичної системи завдяки реструктуризації Оператора газотранспортної системи.