20:54 24.04.2024

Госпсуд затвердив план досудової санації "Ельдорадо" (оновлено)

2 хв читати
Госпсуд затвердив план досудової санації "Ельдорадо" (оновлено)

(Додано коментар кредиторів)

Господарський суд Києва затвердив план досудової санації "Ельдорадо" (ТОВ "Дієса"), що гарантує відшкодування 30% вимог кредиторів, повідомили в пресслужбі Ario Law Firm агентству "Інтерфакс-Україна".

"Кредитори гарантовано отримають 30%, 40% отримають після одержання відшкодування від країни-агресора Росії за завдані широкомасштабною війною збитки, 30% підлягають списанню. Зазначимо, що станом на сьогодні вже є одне рішення суду про стягнення з РФ на користь ТОВ "Дієса" понад $3,5 млн", - уточнили у пресслужбі.

Як повідомлялося, 22 вересня 2023 року під час загальних зборів кредитори "Ельдорадо", які володіють понад 60% вимог від загальної заборгованості, схвалили план санації боргу на понад 1 млрд грн.

Однак представники кредиторів ритейлера побутової техніки та електроніки Eldorado.ua (ТОВ "Дієса"), які охоплюють дистриб'юторів і світові бренди з виробництва електроніки та побутової техніки, висловили незгоду з досудовою санацією і вимагали санації в рамках процедури банкрутства. Серед підписантів - ТОВ "ЮК Дистрибьюшн", ТОВ "Комел", ТОВ "Маккон", ТОВ "Техніка для бізнесу", ТОВ "Делонгі Україна".

"Ми категорично незгодні з рішенням суду першої інстанції та будемо подавати апеляцію. По-перше, суддя лише за два засідання розглянув цю справу, а це дуже короткий термін для її масштабів, по-друге, будь-які аргументи кредиторів були просто проігноровані, особливо ті, які стосувались кредиторських вимог від пов’язаних з ТОВ «Дієса» юридичних осіб. По-третє, реальним кредиторам, серед яких світові виробники техніки та великі українські дистриб’ютори, ніхто так і не надав чіткої відповіді, як саме ТОВ «Дієса» планує виплачувати борги. Ще до війни мережа «Ельдорадо» була збитковою, а історія про виплату частини боргу за рахунок відшкодувань з боку росії - це, на наш погляд, просто маніпуляції, аби уникнути процедури банкрутства, яка є нормальною в усьому світі та гарантує повернення боргів. На жаль, в нашій країні світові практики захисту бізнесу поки не працюють, тому справедливість та повагу до прозорих і чесних бізнес-відносин доводиться виборювати", - прокоментували рішення суду в прес-службі ТОВ "ЮК Дистрибьюшн" - одного з представників групи кредиторів, які вимагають процедури банкрутства ТОВ "Дієса".

Перший магазин "Ельдорадо" в Україні було відкрито 1999 року в Києві. Станом на серпень 2023 року в мережі Eldorado.ua було 70 магазинів у 49 містах.

ТОВ "Дієса" створено 2009 року, статутний капітал - 70 тис. грн. Згідно з Єдиним держреєстром юридичних осіб і фізосіб-підприємців, власником є ТОВ "Потнеф ентерпрайзіс лімітед" (100%), а кінцевим бенефіціаром зазначений Крісталл Александроу Папа (Кіпр).

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна виконала всі структурні маяки до очікуваної наприкінці травня місії МВФ щодо 4-го перегляду програми EFF - заступниця міністра фінансів

Тимчасова комісія КМДА щодо "Київміськбуду" запропонує владі докапіталізувати будкомпанію

Зростання реального ВВП України у квітні-2024 сповільнилося до 4,1% - ІЕД

"Укренерго" відмовилося від обмеження енергопостачання з 11:00 до 17:00 вівторка через сонячну погоду

NovaPay конкуруватиме з банками за зарплатні картки

НБУ в понеділок опустив офіційний курс гривні на 24 коп.

Попит на зарядні станції в мережі "Епіцентр" зріс більш ніж увосьмеро

"Метінвест" у I кв. скоротив виробництво сталі на 4%, коксу на 11%, наростив окатишів майже на третину

DIM спільно з банком "Глобус" запускає іпотечну програму для ЖК А136

Дефіцит е/е зменшився через потепління, але залишається суттєвим ввечері та вночі - "Укренерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА