14:48 14.05.2024

Продовження режиму безмитної торгівлі стосується переважно торгівлі агротоварами - Свириденко

2 хв читати
Продовження режиму безмитної торгівлі стосується переважно торгівлі агротоварами - Свириденко

Рада ЄС остаточно схвалила продовження з червня 2024 року ще на 12 місяців режиму безмитної торгівлі для України, що стосується переважно аграрних товарів, повідомила перший віцепрем'єр-міністр України - міністр економіки України Юлія Свириденко.

"Це надзвичайно важливий аспект політичної підтримки для України, зважаючи на всю чутливість питання торгівлі аграрною продукцією. (...) Автономні торговельні преференції ЄС стосуються аграрних товарів, повністю лібералізованих в Угоді. Це 36 категорій товарів, на які передбачені тарифні квоти, а також товари, до яких застосовується система вхідних цін. З червня-2022 ці обмеження знято і тепер повна свобода торгівлі діятиме до червня 2025 року", - процитувала її пресслужба Міністерства економіки.

У міністерстві наголосили, що автономні торговельні преференції ЄС передбачають, що не застосовуватимуться антидемпінгові та захисні заходи щодо металургійної продукції.

Однак різка зміна торговельних потоків між Україною та ЄС, зокрема, різке збільшення торгівлі окремими товарами через сусідні держави-члени ЄС, призвели до цілої низки негативних рішень, зокрема, до блокування кордону.

"Уже тривалий час ми працюємо і з урядами сусідніх держав, і з інституціями ЄС щодо усунення цих явищ. Як реакція на них, у Регламенті ЄС щодо продовження автономних торговельних преференцій містяться положення про особливі захисні заходи, зокрема, й автоматичні заходи щодо кукурудзи, м'яса птиці, цукру, вівса та круп. Найголовніше полягає в тому, що і Україна, і ЄС узгодили, що це продовження автономних торговельних преференцій буде останнім і до літа наступного року сторони оновлять Угоду про асоціацію таким чином, щоб встановити передбачувані умови торгівлі на період до вступу до ЄС", - пояснила Свириденко.

За її інформацією, такі переговори стосуватимуться не лише мит на аграрні товари, які ще не лібералізовані, а й виробничих стандартів, що допоможе зняти упередження щодо української продукції. Український уряд також спробує досягти зняття всіх тимчасових заходів, які прийняли сусідні держави-члени ЄС та Україна, що суперечать логіці відкритої торгівлі між нами.

Наразі ЄС посідає 65% в експорті та 51% в імпорті в Україну і є якірним торговельним партнером для України, нагадали в Мінекономіки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

Банкіри переважно очікують зниження Нацбанком облікової ставки на 0,5-1 в.п. з 14 червня - опитування

YASNO у 2023 р. збільшила обсяг постачання е/е на 1 млрд кВт-год - СЕО компанії

"Укрзалізниця" підкріпила меморандумом домовленість з ЄБРР про EUR300 млн кредиту на закупівлю електровозів

DFC повідомила про нові програми страхування політичних ризиків в Україні

Конференція з відновлення в Берліні запустила проєкти на EUR16 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА