Інтерфакс-Україна
09:59 29.07.2025

ДБР повідомило про нову підозру колишньому керівнику управління Держгеокадастру Хмельницької області

2 хв читати
ДБР повідомило про нову підозру колишньому керівнику управління Держгеокадастру Хмельницької області

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про ще одну підозру колишньому очільнику Головного управління Державної служби з геодезії, картографії та кадастру в Хмельницькій області у зв'язку із протиправним виділенням землі.

"У 2021 році посадовець здійснив протиправне оформлення документів для передачі у приватну власність земель Борисівської сільської ради Шепетівського району. Однак вказані землі є власністю територіальної громади і тому не могли відчужуватися рішенням колишнього посадовця", - йдеться у повідомленні на сайті ДБР.

Зазначається, що загалом було підготовлено та видано 27 наказів щодо передачі підставним особам ділянок на загальну площу у 49 га загальною вартістю 2,4 млн гривень. Зрештою землі перейшли у володіння до двох осіб, а вже у 2023 році на вказаній території почав функціонувати кар’єр із видобування піску, гравію, глин і каоліну.

Наразі вирішується питання щодо арешту вказаних ділянок та повернення їх у власність громади, а також можливість відшкодування збитків державі.

Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, за попередньою змовою) та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення за попередньою змовою групою осіб).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

Як повідомлялось у червні, співробітники ДБР повідомили про підозру керівнику ГУ Держгеокадастру в Хмельницькій області у зв'язку із земельними махінаціями.

За інформацією відомства, йдеться про 16 га земель Китайгородської та Староушицької селищних рад Кам'янець-Подільського району Хмельницької області. Дії чиновника завдали державі збитків майже на 700 тис. грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росіяни вдарили по Херсону керованими авіабомбами, пошкоджено автомобільний міст і житлові будинки

Нікопольщина зазнала обстрілів з артилерії та FPV-дронів, пошкоджено промисловий об’єкт і житлові будинки

Слуга Народу" розглядає питання виключення Кузнєцова з партії — заява

НАБУ/САП: Організована злочинна група за участю нардепа діяла у 2024-2025 рр., чотирьох осіб затримано

НАБУ і САП доповіли Зеленському про викриття масштабної корупції при закупівлі дронів і РЕБ за участю нардепа

Удар російського БпЛА забрав життя дитини на Сумщині

НАБУ і САП про викриття нардепа й чиновників на хабарі: відкати сягали 30%

Командувач Нацгвардії вже відсторонив фігурантів гучної справи

Розвідка Британії: Росія намагається оточити Покровськ, мета - перерізати логістику ЗСУ

На Харківщині поранено 6-річну дитину через удар російського FPV-дрона по автівці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА