Інтерфакс-Україна
18:57 20.12.2024

Скасування конкурсів за участю міжнародних експертів поставить під загрозу програму з МВФ - Підласа

2 хв читати
Скасування конкурсів за участю міжнародних експертів поставить під загрозу програму з МВФ - Підласа

Скасування конкурсів на посади в державні органи за участю міжнародних експертів поставить під загрозу зриву програму з Міжнародним валютним фондом (МВФ), вважає голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа.

"Не встиг учора стартувати незалежний конкурс на Рахункову палату, як 56 народних депутатів (переважно БЮТ, ОПЗЖ, але є різні фракції) зареєстрували конституційне подання, щоб визнати всі конкурси з міжнародниками неконституційними. Усі ці конкурси були маяками МВФ, і їх скасування ставить під загрозу зриву програму з МВФ, а отже, напряму б'є по найбільш незахищених громадянах - пенсіонерах і тих, хто отримує допомогу коштом держбюджету, не кажучи вже про фінансування медицини та освіти", - написала Підласа у фейсбуці в п'ятницю.

За її словами, у разі ухвалення Конституційним Судом рішення про скасування таких конкурсів, буде зупинено участь міжнародних експертів у відборі суддів, керівників НАБУ, САП, членів Вищої ради правосуддя, Рахункової палати, митниці та інших органів.

Участь міжнародних експертів зміцнює довіру партнерів до України й дає можливість залучати закордонні кошти, зазначила Підласа. Показово, що критику щодо такої процедури висловив президент країни-агресора, додала вона.

"Спроба "знести" норми про участь міжнародників - це, на жаль, боротьба проти майбутнього України. Соромно, що народні депутати таким займаються", - наголосила вона.

Як повідомлялося, до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 56 народних депутатів України з проханням перевірити на конституційність низку норм українського законодавства у зв'язку із залученням до роботи важливих держорганів іноземних громадян. Зокрема, у конституційному поданні оскаржують окремі положення законів України: "Про Конституційний Суд України", "Про Вищу раду правосуддя", "Про судоустрій і статус суддів", "Про Вищий антикорупційний суд України", "Про Рахункову палату", "Про Національне антикорупційне бюро України" й багатьох інших.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Свириденко: Бізнес очікує від уряду кроки з дерегуляції, тому починаємо аудит усіх держвидатків

Консорціум державний Ощадбанку та Укрексімбанку набув право власності на ТОК "Гулівер"

Аналітик Concorde Capital оцінює потребу України у зовнішній допомозі в 2025-26рр у $90 млрд щорічно

Щонайменше шість областей України потерпають від посухи

Мережа "Аврора" за I пів.-2025 збільшила виторг на 27,8%

НКЦПФР очікує запуску механізму повернення активів клієнтам "Фрідом Фінанс" за 10 днів

Транш Ukraine Facility уріжуть, бо Київ виконав 13 реформ з 16 - речник ЄК

Вдосконалення НАБУ і САП - не в посиленні політичного контролю, а в підвищенні професійності і прозорості - УКАБ

Асоціація грального бізнесу вітає аудит Рахункової палати й радить більше уваги приділити боротьбі з чорним ринком

Половина суб’єктів грального бізнесу збиткова, виграші у 2024 р. отримали 640 тис. осіб – Рахункова палата

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА