17:39 18.08.2021

Розгорнути в Україні власне виробництво вакцин може лише держава - думка

2 хв читати
Розгорнути в Україні власне виробництво вакцин може лише держава - думка

Розгорнути в Україні власне виробництво вакцин може лише держава, для цього необхідно дати гарантії викупу щонайменше на десять років, вважає голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків.

"Світ рухається в напрямку побудови системи біологічної безпеки. Україна вже зіткнулася з дефіцитом вакцин проти COVID-19. Локалізація виробництва вакцин шляхом трансферу технологій могла б стати оптимальним варіантом вирішення ситуації", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи можливість створення вакцинного виробництва в Україні.

За розрахунками Шимківа, зокрема, обсяг виробництва вакцин проти COVID-19 має становити майже 40 млн доз, для організації такого виробництва міг би бути створений консорціум за участю локальних і міжнародних фармвиробників.

"Розгортати в країні власне виробництво вакцин може лише держава – її роль в цьому процесі вирішальна. Необхідно створити законодавчі умови, визначитися з обсягами й дати гарантії викупу щонайменше на десять років. Цю модель ми пропонували уряду. Такий приклад існує в Австралії, де створено консорціум за участю локальної фарми і міжнародних виробників, і держава взяла на себе зобов'язання викупу певного обсягу протягом певного терміну", - сказав він.

Шимків зазначив, що фармакологічна компанія "Дарниця" опрацьовувала кейс виробництва вакцин. "Технологічно виробляти ту саму РНК-вакцину не так уже й складно, витрати на створення такого виробництва становлять майже $10-15 млн. Необхідні фахівці в Україні є, "Дарниця" і низка інших компаній готові в це інвестувати", - сказав він.

Шимків звернув увагу, що до пандемії МОЗ закуповувало за рік у середньому 5 млн доз вакцин проти десяти інфекційних захворювань, внесених до національного календаря щеплень.

Фармацевтична компанія "Дарниця" - лідер фармринку України в натуральному вираженні. Компанія заснована в 1930 році. Стратегічні напрями розвитку портфеля - кардіологія, неврологія та вирішення проблем болю. Бенефіціари компанії - сім'я Загорій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Представники фармринку зустрілись з Верещук: Обговорили ризики нового регулювання

Шмигаль: урегульовуємо питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА