Інтерфакс-Україна
17:23 19.05.2025

Результат виборів президента Польщі можуть визначити виборці, які підтримали у 1-му турі праворадикальних кандидатів - Климпуш-Цинцадзе

2 хв читати
Результат виборів президента Польщі можуть визначити виборці, які підтримали у 1-му турі праворадикальних кандидатів - Климпуш-Цинцадзе
Фото: https://www.facebook.com/ivanna.klympushtsintsadze

Результат у другому турі президентських виборів у Польщі потенційно можуть визначити голоси виборців, які підтримали праворадикальних кандидатів Славоміра Менцена та Гжегожа Брауна в першому турі, вважає голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція "Європейська солідарність").

"Дуже турбує висока підтримка супер праворадикальних кандидатів Менцена та Брауна. Ці голоси потенційно можуть визначити результат виборів у 2-му турі", - сказала Климпуш-Цинцадзе агентству "Інтерфакс-Україна" у понеділок.

На думку народного депутата, полякам всередині країни та за кордоном, польським політикам треба чітко усвідомити ризики для країни антиєвропейського й антидемократичного, проросійського крену.

"Треба внутрішньо мобілізуватися на той європейський вибір, який дозволив Польщі вибитися в лідери Європи, забезпечити добробут, безпеку і свободу цій країні після десятиліть червоної окупації та злиднів", - зазначила політик.

Вона підкреслила, що особливу тривогу викликає той факт, що за Менцена і Брауна голосувала велика частка молоді, яка вразлива до пропаганди через соцмережі, зокрема Тік-ток.

"Є нагальна потреба працювати з критичним мисленням, глибшим розумінням причинно-наслідкових зв'язків серед молоді, яка, напевно, чекає чарівної палички, простих рішень складних проблем", - зауважила Климпуш-Цинцадзе.

Як повідомлялось, за попередніми результатами першого туру президентських виборів у Польщі у другий тур вийшли мер Варшави, кандидат від партії "Громадянська платформа" Рафал Тшасковський (31,36%) та голова Інституту національної пам'яті Польщі Кароль Навроцький (29,54%), якого підтримує опозиційна консервативна партія "Право і справедливість". На 3-му місці кандидат від крайньоправої коаліції "Конфедерація свободи та незалежності" Менцен (14,81%), 4-те місце посів представник ультраправої монархічної партії "Конфедерація Корони Польської" Браун (6,34%).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна розглядає членство в ЄС як частину гарантій безпеки з боку країн Європи - Зеленський

Міносвіти: 19 закладів освіти отримали сучасну агротехніку в межах проекту з JICA

Рада надала право центрам рекрутингу ЗСУ вести реєстр призовників

У Києві чоловік підпалив відділення Укрпошти, вважаючи, що допомагає СБУ

Ветерани можуть стати рушієм повоєнного економічного зростання України та основою нових еліт, вважає Залужний

Міністр оборони Великої Британії оголосив про інвестицію 600 млн фунтів стерлінгів на ППО для України

Росіянина, який катував цивільне населення під час окупації Липецької ОТГ, заочно засуджено до 12 років ув’язнення

Зеленський: Путін вірить лише в силу та гроші, тому російські активи можуть і повинні бути використані для захисту від агресії Росії

Україна, Молдова та Нідерланди першими підписали Конвенцію про компенсаційну комісію для України

СБУ та Нацполіція затримали одну із керівниць окупаційного Центру зайнятості "ДНР"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА