Інтерфакс-Україна
16:17 06.10.2025

Сибіга: країни, що навіть приховано підтримують агресію РФ, не зможуть співпрацювати з Україною в експорті зброї

1 хв читати
Сибіга: країни, що навіть приховано підтримують агресію РФ, не зможуть співпрацювати з Україною в експорті зброї
Фото: https://www.facebook.com

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що зовнішньополітичне відомство відіграватиме роль стосовно потенційних партнерів у напрямку контрольованого експорту української зброї.

"Підтримка нашого ОПК – абсолютний пріоритет нашої дипломатії. Вона включає три пріоритети. Перше – більше інвестицій. Друге – підтримка ініціативи президента, щодо можливості експорту надлишкової продукції нашого ОПК", - сказав Сибіга під час вступного слова на третьому Міжнародному форумі оборонних індустрій (DFNC3) у понеділок.

За словами Сибіги, МЗС "відіграватиме тут свою роль щодо потенційних партнерів".

"Ті країни, які сьогодні займають пасивну позицію щодо підтримки України, які надають приховану чи не приховану підтримку російській агресії, безумовно, не будуть включені в перелік тих партнерів, які матимуть змогу співпрацювати з Україною, з українськими компаніями на цьому напрямку", - заявив очільник відомства.

Третій пріоритет МЗС у підтримці українського ОПК, як додав Сибіга, – це "створення справжнього мультиплікатора від нашої зброї". Зокрема, йдеться про створення робочих місць для українських громадян в Україні.

"Це, до речі, і наша інтеграція до Європейського Союзу. Останній євробарометр каже, що саме за наш внесок у безпеку нас найбільше чекають як майбутнього члена ЄС", - додав міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Залужний виступив перед мерами найбільших британських міст, повідомив про розширення партнерства з містами України

Санду призначила бізнесмена з України новим прем'єром Молдови

Заяви Росії про "дипломатію" не мають сенсу - Посольство України в Ізраїлі

Новим послом Великої Британії в Україні стане Ніл Кромптон

Посольство Сербії в Україні відновило роботу в Києві та провело прийом

Сибіга виступив за визнання гагаузів корінним народом України

Україна і ОАЕ націлені на зміцнення співпраці і довгострокового співробітництва

РФ зробила терор своєю традицією - Посольство України в Ізраїлі

Японія прийняла ще двох поранених українських військових для реабілітації та протезування

Республіка Корея та ПРООН передали дев'ять спеціалізованих автівок для посилення мобільних послуг у постраждалих від війни громадах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА