Інтерфакс-Україна
14:55 16.11.2025

Україна та Греція підписали угоду щодо продажу природного газу – прем’єр

1 хв читати
Україна та Греція підписали угоду щодо продажу природного газу – прем’єр

Україна та Греція у неділю, 16 листопада, підписали угоду щодо продажу природного газу, що є шляхом до незалежності від російського газу, заявив прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс за результатами зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

"Відносини між нашими країнами набувають зараз також важливого аспекту. Це нова безпечна енергетична артерія, яка пролягає з півдня на північ від Греції до України. І це завдяки побудові вертикального енергетичного коридору та сполучної візії міста Олександрополіс до Одеси", - сказав він під час пресконференції в Афінах у неділю.

За словами прем’єр-міністра Греції, таким чином Україна отримує доступ до надійних джерел енергії, а Греція стає вузлом постачання американського скрапленого газу до Центральної та Східної Європи.

Він додав, що це має вирішальний внесок у енергетичну стабільність, стійкість та безпеку "не тільки нашого, але й вашого регіону".

"Завдяки декларації про наміри, такій угоді, яку ми щойно підписали щодо продажу природного газу, що свідчить про намір реалізувати проєкт, який стабілізує енергетичну мережу України. Це завдяки американському газу. Безсумнівно, все це є каталітичними подіями на шляху до незалежності від російського природного газу", - наголосив Міцотакіс.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Верховний комісар ООН з прав людини висловив жах від все частішого використання російськими військами далекобійних ракет проти цивільного населення України

Зеленський після зустрічі з міністром Сухопутних військ США: Україна та США працюватимуть над пунктами плану для закінчення війни

Цивілізований світ не може дозволити собі неправове вилучення активів РФ, наші партнери розбудовують правові механізми конфіскації – думка

Грем: російсько-українська війна має закінчитися шляхом переговорів за участю обох сторін та наших європейських союзників

МАГАТЕ проведе комплексну оцінку безпеки нового конфайнменту на Чорнобильській АЕС найближчими тижнями

У Верховній Раді до Всесвітнього дня дитини відкрили дві виставки про життя, позбавлене батьківського піклування

Жінка загинула на Дніпропетровщині через ворожу атаку КАБами

У Тернополі кількість осіб, які не виходили на зв’язок, зменшилася до 14: шестеро дали про себе знати

Порошенки передали військовим 900 тисяч квадратних метрів для маскувальних сіток

Зеленський розраховує обговорити з Трампом наявні дипломатичні можливості найближчими днями - ОП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА