Інтерфакс-Україна
18:57 10.04.2025

Угорська влада назвала однією з версій спалаху ящуру "застосування біологічної зброї"

1 хв читати

Зафіксований навесні спалах ящуру на фермі в Угорщині, можливо, стався внаслідок застосування розробленого в лабораторії вірусу, повідомляє телеканал Sky News із посиланням на владу країни.

Глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Гергелі Гуяш повідомив журналістам, що влада вивчає всі можливі версії події.

"Наразі не можна виключати, що вірус - не природного походження, а був розроблений у лабораторії", - сказав він. За словами Гуяша, тому влада не виключає, що поширення ящуру сталося через "застосування біологічної зброї".

Чиновник також додав, що це припущення ґрунтується на даних, отриманих із зарубіжної лабораторії. Підтвердження цієї інформації з інших джерел наразі немає.

Перші випадки ящуру було зафіксовано в середині березня на фермі в регіоні Дьйор-Мошон-Сопрон на кордоні з Австрією і Словаччиною. У зв'язку з інцидентом в обох країнах було ухвалено рішення про закриття кількох прикордонних переходів з Угорщиною. Подібних спалахів масового захворювання худоби в Угорщині не було вже понад 50 років, зазначає Sky News.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голова підкомітету з музіндустрії Санченко: Штраф за російські пісні в закладах має бути більше 50 тис. грн

Атестаційна колегія Міносвіти позбавила наукового ступеню ще одну особу через плагіат

Міносвіти оголосило конкурсний проєкт для університетів зі створення й розвитку "кампусів досконалості"

Російських виконавців на стримінгових платформах будуть блокувати за рішенням РНБО - голова підкомітету з музіндустрії Санченко

Кількість постраждалих на Одещині зросла до трьох

Генсек Ради Європи: Міжнародна комісія з претензій буде другим незалежним міжнародним інструментом з питань компенсації за агресію Росії

Зеленський про нічні удари по інфраструктурі: Важливо, щоб зараз усі бачили, що робить Росія

Росіяни 17 разів обстріляли Донеччину, загинули три людини

Одещина пережила одну з наймасованіших повітряних атак ворога, є постраждалі – ОВА

Росіяни вночі атакували інфраструктуру Миколаївщини, частина населених пунктів знеструмлена

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА