Інтерфакс-Україна
17:25 15.12.2025

СБУ: вражено підводний човен РФ у Новоросійську

2 хв читати
СБУ: вражено підводний човен РФ у Новоросійську

Служба безпеки України (СБУ) повідомляє, що вперше підводні дрони СБУ "Sub Sea Baby" підірвали російський підводний човен класу 636.3 "Варшавянка" вартістю щонайменше $400 млн, субмаринe фактично виведенj з ладу.

"Служба безпеки України провела чергову унікальну спецоперацію та влаштувала морську "бавовну" у порту Новоросійська. Вперше в історії підводні дрони "Sub Sea Baby" підірвали російський підводний човен класу 636.3 "Варшавянка" (за класифікацією НАТО — Kilo). Унаслідок вибуху субмарина зазнала критичних пошкоджень і фактично виведена з ладу", - йдеться у повідомленні пресслужби СБУ в телеграм-каналі в понеділок.

Повідомляється, що на борту підводного човна розміщувалися чотири пускові установки крилатих ракет "Калібр", які ворог використовує для ударів по території України.

"Це була спільна операція 13-го Головного управління військової контррозвідки СБУ та Військово-морських сил України", - зазначено у повідомленні.

Вартість підводного човна класу "Варшавянка" становить близько $400 млн. В СБУ наголошують, що з огляду на запроваджені міжнародні санкції будівництво аналогічної субмарини наразі може коштувати до $500 млн. Цей клас підводних човнів також відомий під назвою "Чорна діра" через здатність корпусу поглинати звуки та залишатися малопомітним для сонарів.

Як повідомлялося, підірваний човен вимушено перебував у порту Новоросійськ через успішні спецоперації надводних морських дронів "Sea Baby", які витіснили російські кораблі та субмарини із Севастопольської бухти в тимчасово окупованому Криму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київрада ухвалила бюджет-2026 в понад 106 млрд грн

ДБР повідомило про підозру експосадовцю ДСНС у Запоріжжі за незаконне збагачення на майже 13 млн грн

Майже половина підприємців не відчули впливу "Нацкешбеку", 22% оцінюють його позитивно - опитування ІЕД

Інформація про начебто захоплення ворогом н.п. Серебрянка та Дронівка не відповідає дійсності - ДШВ

В ЗМІ скептично оцінили рішення лідерів ЄС щодо фіндопомоги Україні

Завершено набір учасниць на першу хвилю програми REDpreneur Women

Міноборони розпочало тестування системи "Майно" у військових частинах

В Україну повернуто ще 1003 тіла, які за твердженням російської сторони належать українським військовослужбовцям - Коордштаб

Уряд вивільнив 800 МВт потужності для споживачів після перегляду об'єктів критичної інфраструктури – Міненерго

У Варшаві розпочалась зустріч Навроцького та Зеленського

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА