Інтерфакс-Україна
08:10 30.03.2025

Міносвіти працює над зміною підходів до формування переліку наукових фахових видань України

2 хв читати
Міносвіти працює над зміною підходів до формування переліку наукових фахових видань України
Фото: Pixabay

Міністерство освіти і науки працює над зміною підходів до формування переліку наукових фахових видань України.

"У січні цього року Міністерство освіти і науки України створило робочу групу, яка працює над оновленням порядку формування переліку наукових фахових видань. Основна мета — розробити нові, чіткіші і якісніші вимоги до видань, що претендують на присвоєння категорії "Б", - йдеться у повідомленні міністерства.

Відзначається, що таке рішення зумовлено кількома актуальними викликами у сфері наукових публікацій, зокрема: суттєвим зниженням якості наукових публікацій; поширенням недоброчесних практик серед учасників медіасфери, зокрема популяризацією так званих хижацьких практик і видань; відсутністю ефективних інструментів контролю та моніторингу якості видань.

"За майже два місяці ретельної роботи й аналізу міжнародного досвіду робоча група напрацювала нові підходи до присвоєння категорії "Б" найкращим науковим періодичним виданням України", - підкреслили у відомстві.

Так, серед запропонованих змін: цифровізація процесу подання та оцінювання заявок на внесення до Переліку наукових фахових видань України та присвоєння категорії "Б"; запровадження 14 наукових кластерів з обмеженою кількістю видань категорії "Б"; встановлення чітких обов’язкових та додаткових вимог до видань, що претендують на статус категорії "Б"; обов’язкова вимога щодо безоплатних публікацій для аспірантів у виданнях категорії "Б"; трирічний термін дії статусу категорії "Б" та щорічний моніторинг відповідності вимогам; створення спеціалізованої комісії з питань публікаційної етики та формування переліку наукових фахових видань; недопущення недоброчесних і хижацьких практик серед видань категорії "Б", а також їхньої співпраці з так званими "паперовими фабриками"; стимулювання українських періодичних видань до входження в міжнародні бази даних Scopus і Web of Science Core Collection.

У Міносвіти зазначили, що на сьогодні проєкт порядку формування переліку наукових фахових видань знаходиться на громадському обговоренні.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністри закордонних справ Великої сімки ухвалили заяву щодо військових навчань КНР біля Тайваню

Тимошенко: міжнародні плани - закінчити війну в Україні до кінця травня

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 241 військовослужбовця - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 135 ворожих атак - Генштаб

Британський прем'єр оголосив кінець глобалізації через тарифну війну з Трампом - ЗМІ

Папа Франциск вперше з'явився на публіці після виписки зі шпиталю

Якщо Росія продовжуватиме тягнути час і відкидатиме мир, мають послідувати рішучі дії - Макрон

Російські датчики, призначені для шпигування за британськими атомними підводними човнами, виявлені в морських водах навколо Великої Британії

Одна людина постраждала через атаку КАБом в Харківській області - ОВА

Кількість жертв ворожого удару по Кривому Рогу зросла до 20 - Вілкул

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА